Latvijā sākas vērienīgas starptautiskas militārās mācībās

militārās mācības

Latvijā no šodienas līdz 25.maijam norisināsies starptautiskās militārās mācības “Summer Shield XVI”.

Latvijas organizētajās starptautiskajās militārajās mācībās piedalīsies aptuveni 950 karavīru no Albānijas, Čehijas, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Spānijas, Slovēnijas, Slovākijas un Vācijas.

Mācību mērķis ir pilnveidot vienību savstarpējo sadarbību un savietojamību, gaisa un sauszemes operāciju vadības procedūras un trenēt Kaujas atbalsta un Kaujas nodrošinājuma vienības, sadarbojoties ar kājnieku vienībām to uzdevumu izpildē.

Šogad mācību laikā pirmo reizi norisināsies Vācijas bruņoto spēku Aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem vienības sertifikācijas vingrinājumi.

Mācības norisināsies gan Ādažu poligonā, gan ārpus tā – Rīgas apkārtnē un Ādažu novadā.

Mācības “Summer Shield” Latvijā notiek kopš 2004.gada. Sākotnēji tas bija bataljona līmeņa vingrinājums, un tā galvenais uzdevums bija sagatavot vienības dalībai koalīcijas spēku operācijā Irākā.

Kopš 2014.gada militārās mācības “Summer Shield” ir iekļautas NATO vingrinājumu un mācību sarakstā, kā arī atvērtas dalībai ikvienai no alianses dalībvalstīm. Mācībās karavīri trenē plaša spektra kaujas atbalsta spējas – artilērijas, mīnmetēju, izlūkošanas, aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem, kaujas inženieru un konstrukcijas inženieru un prettanku spējas.

Pērn mācības “Summer Shield XV” bija apvienotas ar starptautiskajām militārajām mācībām “Saber Strike 2018”, un kopumā mācībās piedalījās vairāk nekā 3000 dalībnieku.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar