Latvijā sākas NBS militārās mācības «Namejs»

obligātais militārais dienests

No šodienas līdz 3.oktobrim visā Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās mācības “Namejs”.

Mācības noritēs, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei. Mācību laikā dažādās vietās Latvijā iespējama militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās.

“Šo militāro mācību uzdevumu loks ir ļoti plašs, tai skaitā izvērtēt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa un sauszemes spēku integrācijas procedūras, kā arī īstenot un izvērtēt taktiskās operācijas hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos,” stāsta NBS pārstāve, majore Sandra Brāle, vēršot uzmanību uz to, ka militāro mācību aktīvā fāze norisināsies ne tikai Ādažu poligonā un citos poligonos, bet arī Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

“Aicinu iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīrus un zemessargus pārvietojamies ārpus militārajiem poligoniem, kā arī ar izpratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes kustības apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem,” aicina NBS pārstāve.

Šoreiz mācības “Namejs” notiks saspringtā gaisotnē. Treniņi notiks paralēli Krievijas militārajām mācībām “Zapad”. Pēdējos gados “Zapad” ir vieni no vērienīgākajiem treniņiem, ko Maskava rīko. Tajos piedalīsies arī Baltkrievijas armija. Tas, ka Aleksandra Lukašenko režīms ir izvērsis hibrīdkaru pret Latviju un atvēris slūžas migrantu krīzei, padara mācību norisi neprognozējamu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar