Latvija plāno sūtīt karavīrus uz Ukrainu

armija

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) sagatavojusi Saeimas lēmuma projektu par Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru nosūtīšanu apmācības operācijā Ukrainā.

AM ir iesniegusi saskaņošanai Finanšu, Tieslietu un Ārlietu ministrijām saskaņošanai Saeimas lēmuma projektu par Latvijas NBS dalību Kanādas vadītajā operācijā “Unifier” Ukrainā. Plānots, ka karavīrus nosūtītu uz Kanādas lēmumā par šīs operācijas darbību noteikto laiku.

Saeimas lēmuma projekts vispirms būs jāizskata valdībā.

AM runasvīrs Kaspars Galkins apliecināja, ka saskaņā ar Ukrainas valdības lūgumu iepriekš izveidota Kanādas bruņoto spēku operācija, lai atbalstītu Ukrainas drošības spēkus.

Operācijas mērķis ir palīdzēt drošības spēku apmācībā, uzlabojot un palielinot viņu spējas. Arī Latvija plāno dalību šajā operācijā, lai sniegtu savu ieguldījumu Ukrainas aizsardzības spēju celšanā.

Šis ir vēl viens veids, kā Latvija var sniegt savu atbalstu Ukrainai, tomēr ministrijā neatklāja, cik karavīrus plānots nosūtīt, kurā reģionā tie bāzētos un cik lielas izmaksas tas prasītu no valsts budžeta.

21. janvārī Latvijas AM arī paziņoja, ka reaģējot uz Krievijas agresīvo rīcību, Latvija uz Ukrainu sūtīs pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “Stinger”, individuālo ekipējumu un sausās pārtikas uzturdevas.

Jau ziņots, ka Kanāda pagarinās Ukrainas karavīru apmācību misijas termiņu vēl uz trim gadiem un apņēmusies paplašināt tās apjomu, trešdien pavēstīja Kanādas premjerministrs Džastins Trudo.

Uz Ukrainu dosies vēl 60 Kanādas bruņoto spēku pārstāvji, kas papildinās 200 karavīru kontingentu.

Jau vairākas nedēļās nerimst spriedze, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām, Kijevā un Rietumos raisot bažas par vēl viena Krievijas iebrukuma gatavošanu.

Krievija noraida apsūdzības par iespējamu tās karaspēka iebrukumu Ukrainā. Kā apgalvo Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Maskava ieņem aizsardzības pozīcijas, jo bažījas, ka Kijeva pārmērīgi tuvinās ar NATO.

ASV prezidents Džo Baidens vēl 7. decembrī videosamitā brīdināja Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Protams
Protams

Krievam būs grūti pārdzīvot to faktu-latvietis nostājies ukraiņa pusē.

circenis
circenis

Vai tiešām Latvija sūtīs? Manuprāt to darīs visiem zināmie noziedznieki valdībā.

Spodris
Spodris

Zeļenskis paziņo , ka Krievija neapdraud , karš nebūs , bet Baidens saka , ka Krievija uzbruks , tad kam ticēt ?

Karotāji
Karotāji

Uzreiz pēc tā kā vakardien (puaro.lv/kars/krievija-un-ukraina-vienojas-ieverot-pamieru-un-februari-rikot-jaunas-sarunas/) Ukraina ar Krieviju panākusi ka līdz februārim nekaros, un pēc tam turpinās sarunas, tā pēkšņi atrodas “varonīgi” braucēji karot :D Tātad augstākajā līmenī jau zin ka kara nebūs. Savukārt ~Decembrī, kad vēl nekas nebija skaidrs bija raksts ka Latvijai nav ko sūtīt karā pret tādu pretinieku, ko pēc tam nebūtu melnajos maisos jāved atpakaļ.