Latvija izraida Krievijas vēstniecības 2.sekretāru

ārlietu ministrs

Reaģējot uz ķīmisko uzbrukumu Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam Lielbritānijā, Latvija izraida Krievijas vēstniecības otro sekretāru un melnajā sarakstā iekļāvusi Krievijas kompānijas pārstāvniecības vadītāju Latvijā.

Par to pirmdien, 26.martā, paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”). Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs atklājis, ka sarakstā iekļauts aviokompānijas “Aeroflot” darbinieks.

Lēmums par izraidīšanu pieņemts sakarā ar Vīnes konvencijas par diplomātiskajām attiecībām pārkāpumiem, solidarizējoties ar Lielbritāniju, un sadarbībā ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

„Mēs pilnībā solidarizējamies ar Lielbritāniju saistībā ar to, ka neesam redzējuši, ka Krievijas puses būtu sniegusi izsmeļošu informāciju par Solsberijas incidentu. Mums ir arī klasificēta informācija no Lielbritānijas, kas mums liek secināt, ka Krievijas līdzdalība šī nozieguma organizācijā ir ar ļoti augstu ticamības pakāpi,” skaidroja Rinkēvičs.

Viņš uzsvēra, ka lēmums ir politisks signāls: “Izraidīšanu redzam kā stingru politisku signālu, ka NATO un ES valstīs tāda rīcība kā uzbrukums tās iedzīvotājiem, izmantojot nervu paralītisko gāzi, netiks tolerēts.”

Ministrs piebilda, ka izraidīšana ir tikai pirmais solis un tālāk notiks koordinācija, kā stiprināt NATO un ES valstu noturību šādos gadījumos.

Krievija uz Latvijas lēmumu izraidīt vēstniecības darbinieku un iekļaut melnajā sarakstā Krievijas kompānijas pārstāvi reaģēs ar līdzvērtīgu soli, sacīja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs. Izraidītā diplomāta vārdu Krievijas vēstniecība neatklāja, bet atzina, ka tas ir lidsabiedrības “Aeroflot” pārstāvis Latvijā.

Krievijas vēstniecības otrajam sekretāram Latvija būs jāatstāj septiņu dienu laikā.

Saistībā ar melnajā sarakstā iekļauto uzņēmēju ministrs norādīja, ka nevar nedz noliegt, nedz apstiprināt nevienu no kompāniju nosaukumiem. “Mūsuprāt, viņš nodarbojies ar visu ko, tikai ne ar saviem tiešajiem pienākumiem, kas tiek klasificēta kā informācijas iegūšana,” komentēja Rinkēvičs.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar