Latvija ir otrā lielākā Krievijas pārtikas produktu importētāja Eiropas Savienībā

Latvija ir otrā lielākā Krievijas lauksaimniecības un pārtikas produktu importētāja Eiropas Savienībā (ES) aiz Spānijas, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotais un Tiesību aktu portālā iesniegtais informatīvais ziņojums par Krievijas lauksaimniecības un pārtikas produktu importu Latvijā.

ZM norāda, ka 2023.gada pirmajos desmit mēnešos ES valstis kopumā no Krievijas importēja produkciju 2,2 miljardu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2021.gada attiecīgo laika periodu, ir par 10% vairāk, bet salīdzinot ar 2022.gada periodu – par 15% mazāk.

Latvija 2023.gadā no janvāra līdz oktobrim importēja 12% no kopējās ES importa no Krievijas vērtības, ieņemot otro vietu starp ES dalībvalstīm. Latvija attiecīgajā periodā importēja Krievijas lauksaimniecības un pārtikas produktus 280 miljonu eiro vērtībā, bet Spānija – 281 miljona eiro vērtībā.

2023.gada desmit mēnešos 90% no Latvijas importa vērtības no Krievijas veidoja četras produktu grupas. Pārtikas rūpniecības atliekas, galvenokārt, rauši no saulespuķu sēklām, biešu mīkstumi lopbarībai, rauši no rapšu sēklām, veidoja 44%, graudaugi, galvenokārt kukurūza, rudzi un kvieši, veidoja 24%, dārzeņi, galvenokārt, zirņi – 14%, bet tauku un eļļas, galvenokārt rapšu eļļa un eļļu nogulsnes – 8%.

Tostarp 2023. gada desmit mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2021. gadā pirms kara Ukrainā dārzeņiem imports ir pieaudzis par 126%, graudaugu – par 71%, eļļas sēklu, augu un augļu – par 43%, bet zivju – par 35%.

Starp sešām lielākajām importētājām ES ir Spānija, Latvija, Nīderlande, Vācija, Itālija un Polija, kuras kopā ar Latviju 2023.gada no janvāra līdz oktobrim no Krievijas importēja lauksaimniecības un pārtikas produktus 1,5 miljarda eiro apmērā, kas ir 67% no kopējā ES importa no Krievijas.

ZM ieskatā visas ES, tostarp Latvijas, atkarība no Krievijas minerālmēslu, lopbarības, pārtikas un enerģijas tirdzniecības ir jāpārtrauc.

“Šīs preces nav neaizvietojamas un to iepirkšana finansē Krievijas īstenoto karu Ukrainā,” teikts ziņojumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
economist
economist

Ir BEZJĒDZĪGI sabāzt vienā maisā lauksaimniecībai vajadzīgos produktus un pārtikas preces. To var izdarīt tikai pilnīgs idiots, un acīmredzami tā arī noticis. Absolūti dažādas lietas ar atšķirīgu nozīmi un pievienoto vērtību. Lai pārlasa ekonomikas kursu, duraks.

Čurbanfjūrer
Čurbanfjūrer

Un kā ar šnabi?
Mums veljoprojām ir pilni veikali ar Krievijas un Baltkrievijas preci! A tā ir manta kas tieši, nepakārtoti, uztur karu! Baltkrievijas alkoholiskie dzērieni tieši baro KLukašenku! Tas ir vispārzināms fakts.
Kad tos plāno aizliegt?
Un tur tās summas ir krietni lielākas nekā no kaukādiem rapšu raušiem un siemuškām.

Pircējs
Pircējs

Vēl ir arī elektronika un augstās tehnoloģijas. Krievijas zīmoli, kuriem nosaukums angļu valodā, neviens pat neiedomājas ka tie Krievijas, jo krievs jau neko tādu neražojot. Vēl ir arī kosmētika. Un vēl daudz kas, kam loģistikas ķēdēs mistiski izcelsmes valsts pēkšņi norādīta Turcija, Ukraina,.. Bet prece tā pati, pat iepakojums tāds pats kā pirms 24. februāra.

Čurbanfjūrer
Čurbanfjūrer

Kādas piemēram augstās tehnoloģijas?
Elbruss, Aya-phone un Moskvich3?
:-D

Pircējs
Pircējs

Hahā, zināju ka kāds tā teiks. Tātad nezin, dzīvo stereotipos :D Es nezinu vai es gribu tā vienkārši pateikt, tiem kas visu grib aizliegt, būs pārāk viegli. Un pircējiem samazināsies izvēle. Labi, piemēram, pavisam nesen iegādājos, elektroniska ierīce virtuvē, Krievijas brends ar anglisku nosaukumu, produkciju joprojām pārdod Latvijas veikalos. Pat wikipedijā visa informācija pieejama. Un tādu brendu ir pietiekami daudz, cilvēki nezin un dzīvo stereotipos

ērce
ērce

Tā ir cūcība. Bet tā notiek, kad turpinam ievēlēt no sākuma padomiešus un tagad apsēstus humānistus.

klaunāde
klaunāde

Un kā tas iet kopā ar to ko eksperti runāja 2022. gada martā, kad pieņēma sankcijas, ka Krievija dzīvos badā, ka sabrukšot Krievijas ekonomika mēneša laikā, ka esot mikroskopiska ekonomika un ka paši krievi nogāzīšot Putinu tiklīdz ledusskapis būšot tukšs. Ka Eiropas savienība barojot Krieviju. Tad kāpēc šodien Eiropas savienība, un it īpaši Latvija pērk no Krievijas pārtiku? Tātad tie visi bija meli? Tātad oficiālie lielie mediji melo? Pēc šādiem apzinātiem meliem vajadzētu veikt lielo atlaišanu, savādāk mediji nevieš uzticību.

Seniors
Seniors

Nesaprotu ko mums no krievijas pārtikā vajag. Visu paši ražojam un dienvidu produktus importējam no citām valstīm. Ja runa par cenu, tad sen bija laiks krieviem iedot kurviti.