Latvijā ieradīsies “Black Hawk” helikopteri un ASV karavīri

Black Hawk

No šodienas līdz 20.jūlijam, turpinot ASV operāciju “Atlantic Resolve”, Latvijā ieradīsies aptuveni desmit “Black Hawk” helikopteri, lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā, informē Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

ASV karavīri ar aptuveni 60 “Black Hawk” helikopteriem ieradīsies no Larošelas Francijā un tiks izvietoti militārajās bāzēs Latvijā, Vācijā un Polijā.

ASV 101.kaujas aviācijas brigādes karavīri, kas ar helikopteru “Black Hawk” atbalstu pildīs dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, trenēsies kopā ar Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem, kā arī piedalīsies militārajās mācībās.

Plānots, ka šī rotācija Latvijā uzturēsies deviņus mēnešus.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju “Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Republika®
Republika®

Laba bilde. Šie jau atšaudās no ložmetēja virs Latvijas. Tā tam būs būt!

virgo
virgo

Apsveicu mūsu sabiedrotos.

Republika®
Republika®

ES arī apsveiktu no bazukas.

Vilks
Vilks

Nez kapēc nejūtos aplaimots.