Latvijā ieradies ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins

Pabriks, Loids Ostins

Vizītē Latvijā ieradies Amerikas Savienoto Valstu (ASV) aizsardzības ministrs Loids Ostins. Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) ziņo – Pentagona vadītāja mērķis ir apstiprināt ASV apņemšanos aizstāvēt visus sabiedrotos, uzturot pastāvīgu militāro klātbūtni Latvijā un Baltijas reģionā.

ASV šogad ir paredzējušas piešķirt 150 miljonus dolāru Baltijas valstu aizsardzības spēju attīstībai.

ASV aizsardzības ministram trešdien, 10. augustā, paredzētas tikšanās ar mūsu valsts augstākajām amatpersonām. Plānots pārrunāt arī militārā atbalsta turpināšanu Ukrainai un NATO Madrides samitā pieņemto lēmumu īstenošanu.

AM iepriekš norādīja, ka ASV aizsardzības sekretārs Latvijā viesosies pirmo reizi vairāk nekā divdesmit gadu laikā.

Par ASV spēku klātbūtnes pastiprināšanu Eiropā ASV prezidents Džo Baidens bija paziņojis jau februārī, īsi pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, reaģējot uz Krievijas militāro spēku koncentrēšanu pie Ukrainas robežām. Jau tad Latvijā ieradās pirmie amerikāņu papildspēki.

NATO valstu līderi jūnija beigās Madridē notikušajā samitā vienojās izveidot armijas brigādi katrā no Baltijas valstīm un palielināt kopējo ātrās reaģēšanas spēku apjomu līdz vairāk nekā 300 000 karavīru. Arī ASV prezidents Džo Baidens paziņojis par plāniem palielināt amerikāņu karaspēka daudzumu Eiropā.

Nākamais NATO līderu samits notiks 2023. gadā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
dziesmusvētki gļučī
dziesmusvētki gļučī

Pasakiet Ostinam kāds, ka Jūrmalā dzīvo 70% krievu, Rīgā 53% un Daugavpilī 80%. Lai viņš zin, ka īstenībā ir atbraucis uz Krieviju.

piekrītu tev
piekrītu tev

Dambraušķa ieviestā TUA programma ir tūlīt jāanulē. Lai urlas nelien pie mums.

fakts
fakts

Starp citu, glumais vjačeslavs dombrovskis no zatlera uzmetēju partijas, kas izstrādāja TUA, tagad ir attīstībai/par.

veselības ministrs daniēls
veselības ministrs daniēls

Labais. 150 ļimaki. Varēs kādus 10 miljonus vakcīnu sapirkt pret kovidu un mērkaķu bakām. Stiprināsis aizsardzības spējas. Un vēl kādus 40 ļimakus iedosim ukrainas ebrēju kopienai.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Cerams, ka pabriks pienācīgi aizstāvēs latvijas bankas. Tas gan jau grib, lai atmazgājam rosijas naudu tikai dolāros. Un tālāk uz panamu nevis luksemburgu un šveici. Jāparāda viņam vidējais pirksts. Mēs esam rosijas ofšors nevis amerikas. Protams sarunāt var visu ..

červonss
červonss

Izmazgā savas apenes, ākst.