Krievijas vadība rada iespaidu, ka tiek gatavots vērienīgs kodolkarš ar ASV

kodolkarš

Pašreizējā Krievijas vadība rada iespaidu, ka tiek gatavots vērienīgs karš ar ASV, un to vidū – arī kodolieroču izmantošana. Pie šāda secinājuma nonācis televīzijas kanāla «ABC News» žurnālists Maskavā Patriks Rivelli, kurš šīs versijas apstiprināšanai savācis vismaz septiņus pierādījumus.

«Sasniedzot augstāko spriedzes līmeni Krievijas un ASV attiecībās kopš Aukstā kara laikiem, ir parādījušās arī satraucošas pazīmes no Maskavas puses, kuras liecina, ka valsts ir gatava lielam karam,» raksta Rivelli kanāla mājaslapā.

Lai arī neviens no ekspertiem neuzskata, ka Kremlis patiesībā gatavojas militāram konfliktam ar ASV, Krievija ir izdarījusi atsevišķas lietas, kas rada iespaidu, ka šāds karš tiek gatavots.

ASV un Krievijas konfliktēšana sākās Sīrijas jautājumā, kā arī baumas, ka Vašingtona varētu sākt aviouzlidojumus pa Sīrijas valdības spēkiem. Krievijas masu mediji šajā jautājumā neklusē, un tie atklāti jautā Krievijas iedzīvotājiem, vai tie ir gatavi kodolkaram. Ja kas tāds notiks, tad katram ir jāzina, kur atrodas tuvākā bumbu patvertne, raksta Rivelli, atsaucoties uz kanāla NTV publicēto informāciju.

Savukārt Krievijas galvenais propagandists Dmitrijs Kiseļovs pastāstījis, ka trīs Krievijas fregates devušās uz Sīriju, lai novērstu iespējamos ASV gaisa uzlidojumus dodot mājienus, ka raķešu nesēji ir gatavi pārvadāt arī kodollādiņus.

Vēl viens pierādījums, ka Krievija varētu gatavoties karam, ir masveida mācības Krievijas robežu tuvumā, kurās iesaistīti 40 miljoni cilvēku visā valstī. Šajās mācībās atstrādāts scenārijs, kas jāīsteno kodolkara gadījumā. «Īpaši trauksmaina pazīme» ir publiskais Krievijas Aizsardzības ministrijas skaidrojums par to, kā valsts turpinās funkcionēt kara laikā, un kuri valsts orgāni uzņemies komandfunkcijas uz sevi.

Šajā nedēļā Krievija izvietoja raķetes, kuras ir gatavas nest kodolgalviņas, Kaļiņingradas apgabalā, kas ir atbilde uz «ASV pretraķešu vairoga izveidi Austrumeiropā». Raķešu izvietošana notika daudz ātrāk, nekā tika gaidīts, un tas, pēc analītiķu domām, ir saistīts ar Kremļa vēlmi «žvadzināt ieročus» Sīrijas krīzes fonā.

Tāpat Krievija šonedēļ veikusi virkni starpkontinentālo raķešu izmēģinājumu, palaižot trīs raķetes dienā, to vidū arī no zemūdenēm Klusajā okeānā. Vienlaikus izmēģinājumiem, Krievijas propagandas kanāls NTV brīdinājis iedzīvotājus, ka viņiem ir nepieciešams atrast tuvāko patvertni no radioaktīvajiem nokrišņiem. Lai arī sižetā teikto daudzi neuztver nopietni, vienlaikus daudzi iedomājas par to, kā rīkoties, ja tiešām sākas kodolkarš.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Izbrīns
Izbrīns

Nu Krievija ir melojusi un melo..Kapēc tam jāpievērš uzmanība? Istenībā tā ir viena pret visiem..un tāpēc ari muld . Nu cik var garīgi slimam pensionāram līdzi lēkāt ?..Putins tak vecs cilvēks un vēl cik plastiskās operācijas..Nu un vel – vai tas vispar ir Putjins?..

Andrejs Bubinduss
Andrejs Bubinduss

Krievijas Federācija savlaik neiejaucās, kad ASV, Francija , Katara NATO piesegā sagrāva Lībijas Džamahariju. Sekas tagad ir ne tikai muslimu klejotāju ordas, bet Islama kalifāts un šī veidojuma civilā tērpušos bandītu ordas, kuras iefiltŗējas Eiropā.ASV neotrockisti šo radījumu- Islama Kalifātu radīja, sagraujot irāku un Libiju un tas novājina un sagrauj Eiropu. Vienīgā valsts, kura reāli karo ar kalifātu, nodarot tam zaudējumus, ir Sīrija. Vienīgā valsts, kura reāli atbalsta cīņu pret kalifātu, ir Krievija. Jeņķi, radot kalifātu, gaisa jaukšanai Eiropas agraušanai ir radījuši daudumdaudz visādu mērenu, it kā citādu grupējumu. Bet tie ir tas pats Kalifāts. Pirmais trieciens jeņķu neotrocksitiem bija… lasīt vēl »