Krievijas militārās mācības Baltijas valstu pierobežā ir ļoti bīstamas

Krievijas militārās mācības Baltijas valstu pierobežā, kas sarīkotas negaidīti,  ir ļoti bīstamas, intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Ministrs atgādināja, ka Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu iepriekš paudis, ka kaimiņvalsts rietumu virzienā izvietos trīs jaunas karaspēka divīzijas un visos kara apgabalos tiks rīkotas trauksmes pārbaudes. Tas liek izvērtēt arī Latvijas bruņoto spēku spējas, uzsvēra Bergmanis.

Tāpat aizsardzības ministrs atzina, ka nereti Latvijai trūkst informācijas par Krievijas militārajām mācībām pierobežā. «Tiek darīts viss, lai mēs par to mazāk uzzinātu. Tas ir ļoti bīstami, ir likumi, starptautiskās normas, kuras viņi mēģina slēpt. Par mācībām, kurās piedalās noteikts skaits militārpersonas, ir jāinformē. Savukārt Krievija dara kā veikalā – uzliek cenu 9,99 eiro,» sacīja Bergmanis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka NATO apsver jaunus pasākumus un plānus Baltijas valstu gaisa telpas aizsardzībai, turklāt alianse analizē ziņas par jaunām divīzijām Krievijas rietumu reģionos, vizītes Lietuvā laikā iepriekš paziņoja alianses ģenerālsekretāra vietnieks Aleksandrs Veršbovs.

Gaidāms, ka papildu drošības pasākumi Austrumeiropā būs jūlijā Varšavā plānotā NATO samita darba kārtībā. Baltijas valstis vēlas, lai katrā no tām tiek izvietots starptautisks bataljons. Pašlaik Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Polijā atrodas ASV karavīru rota un katra no sabiedroto valstīm rotācijas kārtībā nosūta savus spēkus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar