Krievijas karaspēks paliks Baltkrievijā arī pēc mācībām

Putins, Lukašenko

Lai gan Baltkrievijas un Krievijas militārās mācības “Sojuznaja rešimostj” oficiāli beidzās svētdien, Krievijas karaspēks paliks Baltkrievijā, lai veiktu “kaujas gatavības pārbaudi”, paziņoja Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins.

Kā iemeslu šādam lēmumam viņš minēja militārās aktivitātes pieaugumu pie Baltkrievijas un Krievijas ārējām robežām un situācijas saasināšanos Donbasā. Turklāt ministrs nenosauca termiņu, cik ilgi Krievijas karaspēks uzturēsies Baltkrievijā.

“Saistībā ar militārās aktivitātes pieaugumu pie Savienotās valsts ārējām robežām un situācijas saasināšanos Donbasā Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas prezidenti pieņēmuši lēmumu turpināt Savienotās valsts reaģēšanas spēku pārbaudi,” sacīja Hreņins, svētdien apkopojot mācību “Sojuznaja rešimostj” rezultātus.

Viņš norādīja, ka tā dēvētajā gatavības pārbaudē “tiks rūpīgi izstrādāti Savienotās valsts aizsardzības plāni”, kuriem līdzšinējās mācībās pievērsta mazāk detalizēta uzmanība.
Hreņins uzsvēra, ka “pārbaudes” nolūks ir “nodrošināt adekvātu reaģēšanu un deeskalēt militāro sagatavošanos, ko īsteno nelabvēļi mūsu kopīgo robežu tuvumā”.

Baltkrievijas un Krievijas kaimiņvalstīs “izveidoti daudzi karaspēka grupējumi, tostarp – trešo valstu”, sacīja ministrs.
Baltkrievijas Drošības padomes valsts sekretārs Aleksandrs Volfovičs sestdien paziņoja, ka pēc mācību “Sojuznaja rešimostj” beigām “kaujas gatavības pārbaude” var tikt pagarināta.

“Mācības ir viens no pārbaudes noslēdzošās stadijas posmiem. Pārbaude var tik pagarināta. Kad, uz cik ilgu laiku – šo lēmumu pieņems pārbaudes vadītājs,” Volfoviča teikto citēja Baltkrievijas režīma oficiālā ziņu aģentūra “BelTA”.

Iepriekš amatpersonas Maskavā un Minskā paziņoja, ka pēc mācību beigām Krievijas karaspēks Baltkrieviju atstās. Kā iemeslu minot piedalīšanos mācībās, uz Baltkrieviju nosūtīti apmēram 30 000 Krievijas karavīru un bruņojums. Rietumvalstis uzskata, ka Krievija plāno izmantot Baltkrievijas teritoriju, lai iebruktu Ukrainā.

Krievija pie Ukrainas robežām koncentrējusi vairāk nekā 150 000 karavīru. ASV prezidents Džo Baidens piektdien, atsaucoties uz izlūkošanas informāciju, pauda pārliecību, ka Krievijas prezidents Putins ir pieņēmis lēmumu iebrukt Ukrainā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Protams
Protams

Žēl baltkrievu-aizgānīs krievu armija to Baltkrieviju un visu buļbu izrīs.

divi klauni
divi klauni

Tiem nav nekā labāka ko darīt kā tēlot ka pasaules karš vēl nav beidzies.

HaHa
HaHa

Lietuva tagad varēs kaukt un vaimanāt :D Lietuva sāka hibrīdkaru 2020 gada augustā pret Baltkrieviju, bet Lietuvai kaut kā nekas nesanāk. Panāca tikai to ka Baltkrievijā Krievijas armija :) un Lietuvai lieli ekonomiskie zaudējumi, par ko pie mums ziņās kaut kā neraksta. Pret Ķīnu arī nesen Lietuva aptaisījās, un nācās ieslēgt atpakaļgaitu. Es zinu ka daudzi mani paziņas, kas 2020 gada rudenī bija kā spārnos, ka jāpalīdz Baltkrieviem gāzt Lukašenko, tagad vainos Krieviju un visus citus, bet paši nepadomā, ka paši jau bijuši “derīgo muļķu” lomā, kas palīdzēja Baltkrieviju iespiest Kremļa varā. Es jau toreiz teicu, ka tie protesti un… lasīt vēl »

Latvietis
Latvietis

Nekas nav mūžīgs, ne Batjka ne cars, tādi ir nākuši, gājuši un aizgājuši-Nikolajs, Ļeņins, Hitlers, Staļins, Berija, Andropovs, Hruščovs …
Aizies arī Putins.