Krievijas armija iznīcināja Mariupoli ne tikai pataloģiskā naida pret “AZOV” kareivjiem dēļ

Mariupole

Aigars Prūsis

Nežēlīgās kaujas par Mariupoli nebija tikai dēļ tā, ka Putins, tāpat kā mūsu pašu radikālā liberalitāte, pataloģiski neieredzēja “Азов” karavīrus. Mērķis, pirmkārt, bija modernizētais metalurģiskais kombināts “Азовсталь”, kas ražoja četrdesmit veidu tēraudu.

No tā būvēja gan tiltus, gan debesskrāpjus visā pasaulē, rūpnīca bija arī viens no lielākajiem sliežu ražotājiem, bet no Mariupolē velmētām metāla loksnēm izgatavoja gan kuģus, gan jauno Černobiļas AES sarkofāgu.

No rūpnīcas, ko būvēja lielākoties PSRS militāro vajadzību apmierināšanai, “Азовсталь” 2006.gadā kļuva par Donbasa un visas Ukrainas ietekmīgākā oligarha Ahmetova starptautiskās metalurģiskās kompānijas “Метинвест” daļu. Lielie Mariupoles uzņēmumi tika vērienīgi modernizēti.

Zem “Метинвест” atradās ne tikai modernizētās Mariupoles metālražošanas rūpnīcas, bet arī metalurģiskie uzņēmumi Zaporižjā un Krivijrogā. Viena no versijām, kāpēc 2014.gadā sākās Donbasa u.c. “tautas republiku” notikumi, bija mēģinājumi sagrābt un vai pārdalīt šo rūpniecību.

2014.gadā ar “maziem zaudējumiem” nespējot pārņemt kontroli pār visu Donbasu, Krievija no Ukrainas atšķēla tikai tos rajonus, kas ukraiņu metalurģiju nodrošināja ar antracīta oglēm. Zīmīgi, ka “Азовсталь” pēc tā ne tikai neapstājās, bet piedzīvoja jaunas modernizācijas.

To ietvaros demontēja padomju laika tēraudlietuves, lai tās aizstātu ar jaunākām tehnoloģijām, kas prasīja arī mazāku strādājošo skaitu. Rūpnīca veica lielus ieguldījumus ekoloģijas uzlabošanā, investēja fondos, kas ieguldīja līdzekļus Mariupoles pilsētas infrastruktūrā.

Donbasa reģions, kas palika Ukrainas kontrolē, ar katru gadu mainījās, kamēr teritorijas, ko kontrolēja Krievija, burtiski nīkuļoja. Antracīta ieguve, ar kura atņemšanu cerēja apturēt ražošanu Ukrainā, strauji apsīka – ukraiņi pirka maz, bet krieviem daudz ogļu pašiem.

Dažos gados tā saukto “tautas republiku” teritorijās visu vērtīgo, kas derēja ražošanai, lielākoties izveda uz Krieviju, atlikušo vietējā kriminalitāte, ko piesedza neokrieviskie paramilitāristi, grieza lūžņos. Liela daļa ogļu šahtu applūda, pelnošie reģioni kļuva dotējami.

Kremļa plāns par Austrumukrainas kontroli vai vismaz Donbasa atšķelšanu, cerot uz 2014.gada notikumiem, izgaisa. Arī 8 gadu laikā Ukraina ne tikai nesāka brukt, bet, spītējot visām iekšējām grūtībām, vairāk vai mazāk spēja mainīties, mazinot atkarību no Krievijas vēl vairāk.

Dotēt noplicinātās “tautas republikas” nākamos 8 gadus Krievijai kļuva par ar vien lielāku nastu, bet strauji novecojošā diktatora plāns mūža nogalē kļūt par triumfatoru, sagraujot Ukrainu ne tikai kā nepatīkamu ekonomisko konkurentu, bet arī brīvu valsti, šķita perfekts.

Bet visi plāni sabruka kā kāršu namiņš – večuks, kas neprot lietot datoru, nezin, kas internets, dzīvo izolēti no visiem, bija kļuvis par sava režīma korupcijas un propagandas upuri. Valsti vada idioti, armija izzagta, jaunie ieroči vien 9.maija parādes vienību vajadzībām.

Ukraiņi, ko astoņus gadus propaganda attēloja kā stulbus un zaglīgus puskrievus, no kuriem daudzi atkārtos Krimas ainiņas, izvēlējās karot un piedevām vēl to dara labāk par mongoļu ordām, kas bija pārliecināti, ka būs kā Gruzijā un mājās atgriezīsies ar veļas mašīnām.

Dažu dienu militārais plezīrs nu izvērties par pusgadu ilgu karu, kas ne tikai nopostījis visu to, ko gribējās viegli iegūt pie kaimiņiem, bet izretināta arī paša armija, savukārt mazās valstis kā Latvija, ko pacieta kā zobu sāpes, izrādījās kā ass īlens pašu nierēs.

Pārpublicēts no Twitter

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
leģionārs
leģionārs

Lai dzīvo Azov kareivji !

Derdz
Derdz

Vadoties no dažādu masu mediju avotiem, ka krievi Ukrainā pilsētu pēc pilsētas grauj, bet kāpēc tad Ukrainas valsts armija, tās, karavīri, karo tikai pilsētās, kur civiliedzīvotāji daudz un daļa no tiem nekaro, tā vietā armijas vadība un karavīri aicinātu krievus uz klaju lauku pacīnīties, lai necieš iedzīvotāji, jo iebraucējs iet tur kur ir pretestība, aizstāvība, utt, un otrādi, jo mērķis tak stipro Ukrainas armiju sakaut, un otrādi. Savadi

to derdz vēl vairāk
to derdz vēl vairāk

Nevajag vadīties no kremļa propagandas, tad nebūs tik glupi jāraksta krievijas meli. Krievu armija pilsētas noslauka no attāluma, ar raķetēm, jo ir gļēvuļu armija, kas nestājas pretī ukraiņiem. Ukrainas armija nekaro pilsētās, bet aizstāvas .AIZSTĀVAS tur, kur iebrūk slepkavas. Ko tad viņiem jādara, kā tev šķiet.

Derdz
Derdz

Jūs gribat teikt par Delfi, tvnet, lsm, la, utt,.. Propaganda….mani secinājumi…. lai aizstāvētos un uzbrukt, laicīgi jāiet uz klaja lauka, un, ja neiet krievi uz atklātu lauku, tad aplenkt pilsētas, kurās atrodas krievi. Gribat teikt ka kara darbība cik mēnešus norit no februāra..ka laicīgi nevar uz lauku sataisīties… Jūs jau eksperti

Derdz
Derdz

Aizstāvēšanas nav kārtošana jautājums kāpēc tieši pilsētas pārsvarā aizstāvam ukraiņu armija

aa10aa
aa10aa

krievus neaicina, viņus patriec tur , kur tie ir
tā ir dzīve, tas nav kino

Spiras
Spiras

Te kādam sāk pielekt 2014. gada kara merķis un zināmas konsekvences. Tikia nevajag aizrauties pār mēru. Saprotams, ka šajā kontekstā Latvija ir vismzk interedsentā Krievijai – te kremļa ēnā privatizācija sekmīgi izgaja, lai pilnīgi nekas nestrādātu no tāvisa. Rāžošana pa nullēm, kā partija lika un ne visi par miljonāriem uzreiz tika– te gan paklausīgos pēc sarakstoiņa vajadzētu izvētīt- ko tad tagad dara lielo uzņēmumu jaunie īpašnieki uz 1995. gadu un to mantinieki Ukraiņi gan spirinājās… nu ko tad vairs

Arturs
Arturs

Kas var tas dara, kas nevar tas pīkst kā sabraukts ezītis…

ērce
ērce

Vai tu daudzus ezīšus esi sabraucis?

virgo
virgo

Iznīcināšana ir krievu imperiālistu un nacistu specialitāte. Citu neko viņi neprot.

to virgo
to virgo

ne tikai iznīcināt, prot vēl zagt

Ne mainstream viedoklis
Ne mainstream viedoklis

Rakstu pavirši pārlasīju, man daudz kas izskatās pēc fake. Man interesē kurš to izdomājis ka krievi bija plānojuši ātru karu? Pieļauju, ka tas bija A plāns, ātri bez lieliem upuriem panākt mērķi, A plāns neizdevās, tad ir B plāns. Tādas darbības nekad nenotiek bez A,B,C.. plāniem. Amerikāņi arī cik gadus karoja Irākā un Afganistānā. Par tām Krievijas armijas paretinātajām rindām arī kaut kā neticās, kaut kā neviens neziņo ka tur būtu bijusi mobilizācija, Ukrainā gan notiek mobilizācija, vīriešiem aizliegts izbraukt, karavīrus apmāca citās valstīs. Jūlija sākumā panorāmā dzirdēju sižetu, kur teica ka parasti apmācībām vajadzīgs gads, bet ukraiņi ātri mācoties,… lasīt vēl »

LIEMENIS
LIEMENIS

MANOPRĀT ŠITAIS “Ne mainstream viedoklis” ČURĀ UZ UTAINO DZIRNAVĀM.

Liemenim
Liemenim

Taisnība, Liemeni. Putinists pielīdējs. Savējos aizstāv.

to Ne mainstream viedoklis
to Ne mainstream viedoklis

tavu palagu neviens nelasa līdz galam, tipiski dumja putinista, kurš ienīst ukraiņus, murgi.