Krievijai patlaban ir iespēja izvērst militāru agresiju, brīdina Jeila Universitātes profesors

Krievijas agresija

Krievijas pašreizējais militārais potenciāls ir ievērojams un tai patlaban ir iespēja izvērst militāru agresiju. Tā uzstājoties ar lekciju Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātē (SZF), sacīja ievērojamais starptautiskās politikas teorētiķis, ASV Jeila Universitātes profesors Nuno Monteiro.

“Cik no klātesošajiem domā, ka jūsu dzīves laikā šeit, Latvijā, pieredzēsiet īstu militāru konfliktu? Viens? Eiropieši ir ļoti optimistiski…” sacīja Monteiro.

Pēc viņa domām, Krievija ir lielvara, kuras starptautiskā ietekme gan pakāpeniski mazinās. Tomēr, kā uzsvēra profesors, Krievijas pašreizējais militārais potenciāls ir ievērojams. Tas nozīmējot, ka, gadījumā, ja Krievijai ir kādi ārpolitikas mērķi, kurus tā ļoti vēlas sasniegt, tad tai rīkoties būtu nepieciešams tūlīt, jo nākotnē Krievijas izredzes sasniegt savus mērķus būs mazākas.

Monteiro atzīmē, ka būtisks Krievijas mērķis varētu būt sašķelt NATO aliansi.

Krievijai, kā brīdina Monteiro, patlaban ir iespēja izvērst militāru agresiju, piemēram, pret Baltijas valstīm, jo spēku samērs Baltijas reģionā ir Krievijai par labu, savukārt Baltijas valstu nozīmīgākā sabiedrotā – ASV – pašreizējais fokuss ir iekšpolitisks, proti, notiekošā priekšvēlēšanu cīņa starp diviem prezidenta amata kandidātiem.

Viņš uzskata, ka pastāv liela iespēja, ka NATO alianse nespētu aizstāvēt Baltijas valstis Krievijas agresijas gadījumā. Taču jau pārskatāmā nākotnē NATO iespējas aizstāvēt Baltijas valstis palielināsies, jo 2017. gadā pieaugs citu alianses dalībvalstu militārā klātbūtne Baltijas valstīs, bet nākamā ASV prezidente, kas, visticamāk, pēc profesora domām būs Hilarija Klintone, ieņems asu un nepiekāpīgu nostāju attiecībās ar Krieviju.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: delfi

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar