Krievija Ukrainā izmantojusi hiperskaņas raķetes “Kinzhal”

Krievijas hiperskaņas raķetes

Krievija Ukrainā pagājušajā nedēļā izmantojusi hiperskaņas raķetes,
ASV amatpersonas sestdien apliecinājušas raidsabiedrībai CNN, norādot, ka tas ir pirmais zināmais gadījums, kad šādi ieroči lietoti kaujas apstākļos.

“Amerikas Savienotajām Valstīm bija iespēja izsekot šo raķešu palaišanai reālajā laikā,” norādījuši avoti.

Vašingtonā uzskata, ka hiperskaņas raķešu palaišanas mērķis bijis izmēģināt šos ieročus un vienlaikus parādīt Rietumiem, ka Krievijai ir tāds potenciāls.

Krievijas Aizsardzības ministrija sestdien paziņoja, ka iepriekšējā dienā ar hiperskaņas raķetēm “Kinžal” iznīcinājusi munīcijas noliktavu Ukrainas rietumos, Ivanofrankivskas apgabala Deļatinas ciemā. CNN norāda, ka tai nav iespēju pārbaudīt šo konkrēto informāciju.

Tikmēr Ukrainas Gaisa spēku pārstāvis Jurijs Ignats apliecinājis aģentūrai AFP, ka munīcijas noliktavai Deļatinā tiešām trāpīts, bet norādījis, ka viņam nav informācijas par raķetes tipu.

Par to, ka Krievijai ir šādas raķetes, prezidents Vladimirs Putins paziņoja 2018.gadā, nodēvējot tās par “ideālu ieroci”. Par jauniem šādu raķešu izmēģinājumiem mācību laikā Kremlis ziņoja februārī, dažas dienas pirms iebrukuma Ukrainā.

Hiperskaņas raķetes lido ar ātrumu, kas vismaz piecas reizes pārsniedz skaņas ātrumu. Atšķirībā no ballistiskajām raķetēm tās pārvietojas pa zemu trajektoriju un lidojumā var mainīt virzienu, tāpēc ir grūti pārtveramas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gunārs
Gunārs

It kā visi visu laiku interesējas par to, kas notiek…
Nav nekādu pierādījumu, ka būtu ticis izmantots “Kinzhal”. Izmantots labi zināmais “Iskander-M”, piestiprināts pie virsskaņas lidmašīnas. De-facto tiešām sanāk virsskaņas raķete, bet tas nav “Kinzhal”.
Pārbaudot ģeolokāciju, izrādījies, ka objekts atrodas nevis Ivano-Frankivskas, bet gan Harkivas apgabalā. Uzbrukums noticis vairākas dienas iepriekš, tā bijusi pamesta noliktavā.
Par to jau ziņots vairākos portālos un kanālos.

izmisuma pazīme
izmisuma pazīme

Pūķina Sarkanarmija ir iestigusi, tāpēc jāķeras pie pēdējiem ieročiem. Ukraiņiem arī pienāk vismodrnākie ieroči. Putlera hiperpakaļu nekas neglābs.

sunc
sunc

Tas Kinzhal tikai modivicifēts Točka U . Padomijas laika izgudrojums ” pacelts gaisāsā” ar nu jau ārzemju firmeļu elektroniku. Lidmašīna aiznes ieskrējienā līdz zināmam rajonam , izlaiž no piekares sistēmas – paātrinājums 700 – 900 km/ St. laižas prom. Tačānam vēl jāsameklē jāprecizē mērķis? Sprāgstviela, pāri 400 kg. Var uzlikt mazītiņu kodolgalviņu, ja kas, vai ķīmiju.