Krievijā strauji mazinās pret karu Ukrainā vērstās protesta akcijas

OVD-info

Krievijā strauji mazinās pret karu Ukrainā vērstās protesta akcijas, jo no 4. līdz 10. aprīlim Krievijā aizturēti vien 28 pretkara akciju dalībnieki, kas ir līdz šim mazākais pretkara akcijās fiksētais aizturēto skaits nedēļas laikā kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī.

Kopumā šajā laikā Krievijā aizturēti 15 418 pretkara aktīvisti, no kuriem lielākā daļa – vairāk nekā 13 000 – tieši kara pirmajās divās nedēļās.

Prokremliskā socioloģisko aptauju veicēja “VCIOM” aptaujas gan 31. martā, gan 6. aprīlī uzrādīja pieaugošu Krievijas iedzīvotāju atbalstu valsts bruņotajiem spēkiem, kā arī tā dēvētajai speciālajai militārajai operācijai Ukrainā – atbalstu pauda attiecīgi 89% un 74% respondentu. Analizējot Krievijā notiekošo, domājams, ka arī realitātē vairums Krievijas iedzīvotāju atbalsta valsts bruņotos spēkus un to īstenoto karu Ukrainā.

Diemžēl pretkara akciju kritums ir tiešs Kremļa mērķtiecīgās politikas rezultāts, jo kara apstākļos ieviestā cenzūra un represīvās likumdošanās stiprināšana dod režīmam vēlamo rezultātu – cilvēki baidās, pielāgojas un samierinās.

Visticamāk, tas, kas šobrīd notiek Krievijā – tiek ir uzņemts kurss uz personalizētās diktatūras nostiprināšanu, tāpēc Krievijas sabiedrības elites organizēts valsts apvērsums vai revolūcija “no apakšas” ir maz ticami mūsdienu Krievijas realitātē, jo pagaidām vēl nav novērota būtiska šķelšanās ne elitē, ne sabiedrībā kopumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latvietis
Latvietis

Nekas īpašs, tā jau bija arī Padomijā, nedrīkstēja daudz izpausties-KGB visur bija klāt.

Latvietis
Latvietis

Drausmīga dzīve ir pie tāda cara!

levitkucins
levitkucins

Vai tad latvijā viss ir tieši otrādi?

krievi ir pasīva tauta
krievi ir pasīva tauta

Ko cars un baķuška liek darīt, to viņi dara.

???
???

Kur pazuda šorīt puaro publicētais raksts par Kaimiņa attiecībām ar Leiškalna meitu?

antons
antons

Man reiz bija attiecības ar kaimiņiei, bet sieva pateica fui.