Krievija sola darīt visu iespējamo, lai nepieļautu ASV raķešu izvietošanu Baltijā

raķete

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs ceturtdien paziņoja, ka Krievija darīšot visu iespējamo, lai nepieļautu ASV vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu izvietošanu Baltijas valstīs.

Preses konferencē atbildot uz jautājumu, ko darīs Krievija gadījumā, ja ASV izvietotos savas raķetes Baltijas valstīs un konkrēti Igaunijā, Rjabkovs teica: “Es izdarīšu visu, lai tas, par ko jūs teicāt, nenotiktu.”

“Un esmu pārliecināts, kas visi, kas tā vai citādi no mūsu puses ir iesaistīts ārpolitiskajā darbībā, aizsardzības sfērā un drošības garantēšanā, strādās kā vienota komanda, lai nepieļautu, ka rodas situācija, kas nozīmēs visa tā sabrukumu, kas desmitgažu garumā veidoja Eiropas drošības jēdziena būtību,” piebilda Krievijas ārlietu ministra vietnieks.

Iepriekš  gan ASV, gan Krievija paziņojušas par gaidāmo izstāšanos no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT).

INFT 1987.gadā Vašingtonā parakstīja toreizējais ASV prezidents Ronalds Reigans un Padomju Savienības līderis Mihails Gorbačovs. Saskaņā ar šo līgumu aizliegtas kodolgalviņas nestspējīgas raķetes, kuru darbības rādiuss ir no 500 līdz 5500 kilometriem.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs šomēnes paziņoja, ka alianse neplānojot izvietot jaunas kodolraķetes Eiropā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Helena Spackmana
Helena Spackmana

Lai visiem labi klājas!