Krievija Sibīrijā rīko savu kodolspēku mācības

Krievijas armija 29. martā organizēja savu stratēģisko raķešu spēku mācības, izvietojot mobilās palaišanas iekārtas Sibīrijā. Ar šādu soli Krievija demonstrē savu milzīgo kodolspēju, un šāda dižošanās ar bruņoto potenciālu tai ir īpaši svarīga laikā, kad sīvas kaujas turpinās Krievijas sāktajā karā Ukrainā.

Plānots, ka mācībās mobilās raķešu palaišanas iekārtas “Yars” tiks izmantotas trīs Sibīrijas reģionos, ziņo Krievijas Aizsardzības ministrija. Turklāt šie manevri plānoti tā, lai slēptu raķešu izvietošanu no ārvalstu izlūkdienestiem.

Krievijas Aizsardzības ministrija gan neatklāja konkrētus raķešu palaišanas plānus. Kā zināms “Yars” ir starpkontinentālā ballistiskā raķete ar kodolgalviņu, kuras darbības rādiuss ir aptuveni 11 000 kilometru, un tiek uzskatīts, ka šīs raķešu sistēmas ir tās, kas veido Krievijas stratēģisko kodolspēku mugurkaulu.

Aizsardzības ministrija arī publicējusi video, kurā redzams, kā smagās kravas automašīnas, kas veda raķetes, izbrauc no bāzes, lai dotos patruļā. Manevros Sibīrijas austrumos iesaistīti aptuveni 300 transportlīdzekļi un 3000 karavīru, norāda ministrija.

Vērienīgās kodoslpēku mācības notiek dažas dienas pēc tam, kad Krievijas līderis un kara noziedznieks Vladimirs Putins paziņoja par plānu izvietot taktiskos kodolieročus Krievijas kaimiņvalstī Baltkrievijā.

Taktiskie kodolieroči ir paredzēti izmantošanai kaujas laukā, un tiem ir salīdzinoši neliels darbības rādiuss un daudz mazāka precizitāte, salīdzinot ar tālās darbības rādiusa stratēģiskajām raķetēm, kas aprīkotas ar kodolgalviņām – tās  spēj iznīcināt veselas pilsētas.

V. Putina lēmums izvietot taktiskos ieročus Baltkrievijā sekoja viņa vairākkārtējiem brīdinājumiem, ka Maskava ir gatava izmantot “visus pieejamos līdzekļus”, ar to domājot arī kodolarsenālu, lai atvairītu uzbrukumus Krievijas teritorijā.

Jau ziņots, ka Kremlis jau iepriekš Rietumiem draudējis ar kodolieroču izmantošanu, ja tie turpinās atbalstīt Ukrainu cīņā pret krievu okupantiem.

Krievijas Drošības padomes, kuru vada pats V.  Putins, sekretārs Nikolajs Patruševs 28. martā publicētajos izteikumos brīdināja ASV un sabiedrotos, lai tās nelolo cerības uz Krievijas sakāvi Ukrainā.

N. Patruševs apgalvoja, ka daži ASV politiķi uzskata, ka ASV varētu veikt profilaktisku raķešu triecienu Krievijai, uz kuru Maskava nespēs reaģēt, un šo pārliecību viņš raksturoja kā “tuvredzīgu stulbumu, kas ir ļoti bīstami”.

“Krievija ir pacietīga un nemēģina nevienu iebiedēt ar savu militāro pārākumu, taču tai ir unikāli moderni ieroči, kas spēj iznīcināt jebkuru pretinieku, tostarp ASV, ja pastāv draudi Krievijas pastāvēšanai,” sacīja Patruševs.

Avots: Sargs.lv/Military.com

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pablo
Pablo

Izveidojiet ģimenes saziņas ārkārtas plānu. Izlemiet, kur satikties jūsu ģimene, ja nevarat satikties mājās. Norādiet kontaktpersonu ārpus valsts, kurai varat ziņot par savu atrašanās vietu un drošību. Sastādiet plānu ar draugiem vai ģimeni, lai noteiktu drošas vietas, kur palikt, ja jums ir nepieciešams evakuēties. Iepazīstieties ar skolas, darba un medicīnas plāniem iekštelpās/patversmē un evakuācijai.

urlus soģis
urlus soģis

Karalaukā Putlers parāda savu bezspēku, tagad sāk draudēt ar pasaules (ieskaitot Rossijas) uzspridzināšanu.

kara propoganda
kara propoganda

Varbūt ka ir otrādāk, Ukrainas bezspēks? Ar pilnīgi visu rietumvalstu vēl nebijušu atbalstu, neskaitāmām mobilizācijām Ukrainā, par kritušajiem pat nav jēgas runāt, (par ukraiņu krtušajiem šeit neviens nerunā, delfos, tvnetā ir tikai kara propogandas skaitļi ar krievu kritušajiem) Tā arī Ukraina pazaudējusi austrumos teritorijas. Objektīvi skatoties, izskatās ka tā arī paliks, Ukraina paliks sadalīta tāpat kā Koreja, kad katrai pusei uzsākot ofensīvu ir tādi zaudējumi, ka nav jēgas iet uz priekšu.