Krievijā sākusies rezerves virsnieku iesaukšana

krievu armija

Krievijā rezerves virsnieki vecumā no 40 līdz 60 gadiem sākuši saņemt pavēstes ierasties kara komisariātā, kur viņiem piedāvā parakstīt līgumu par dienestu okupētajās Ukrainas teritorijās ar aptuveno solīto algu no 90 000 līdz 100 000 Krievijas rubļu (aptuveni 1400 eiro).

Tas tiek skaidrots ar to, ka, iespējams, Krievijas bruņotajiem spēkiem ir grūtības palielināt savu personālu citos veidos, tāpēc jāpiesaista rezervisti.

Taču tikpat labi, iespējams, Krievija plāno ilgstoši palikt okupētajās Ukrainas teritorijās, tāpēc meklē visus iespējamos papildspēkus.

Kopš kara sākuma 24. februārī Krievijas Aizsardzības ministrija par savu militārpersonu zaudējumiem ziņojusi tikai divas reizes. Pēdējā reize bija 25. martā, kad tika ziņots par 1351 bojāgājušo. Vienlaikus Apvienotā Karaliste ziņo par vismaz 15 000 kritušo Krievijas karavīru, bet Ukraina 5. maijā informējusi, ka Krievijas armija zaudējusi vismaz  24 7000 militārpersonu.

Publisks Krievijā bojāgājušo militārpersonu saraksts gan nav pieejams, par atsevišķiem gadījumiem ziņo to reģionu vai rajonu vadītāji, kuros bojāgājušie dzīvojuši. Vienlaikus mirušo sarakstus veido atsevišķi neatkarīgie mediji un brīvprātīgie, piemēram, Krievijas ziņu izdevums “Mediazona” fiksējis vairāk nekā 1700 publikāciju par Krievijas karavīru bojāeju Ukrainā, bet raidsabiedrības “BBC” Krievijas birojs ar atklāto avotu starpniecību apstiprinājis 1899 karavīru nāvi.

Krievijas neatkarīgie mediji norāda, ka gandrīz divas trešdaļas Ukrainas karā bojāgājušo Krievijas karavīru nākuši no mazām reģionu pilsētām un ciematiem, kur dzīves līmenis ir daudz zemāks nekā vidēji Krievijā un kur bruņotie spēki faktiski ir vienīgais stabilais darba devējs reģionā.

Mazajās apdzīvotajās vietās bieži vien pat nav pamata ērtību, piemēram, Tuvas ciematos, tikai 3% no visiem mitekļiem vienlaikus ir aprīkotas ar ūdensvadu, kanalizāciju, apkuri, karstā ūdens piegādi un gāzi.

Pēc Ukrainas iedzīvotāju stāstītā, Krievijas karavīri Čerņihivas apgabalā pauduši neizpratni, kā ciemati ieguvuši asfaltētus ceļus, elektrību un bruģi pagalmos, jo viņiem tā likusies gandrīz eksotika. Tieši Krievijas reģionu nabadzība, visticamāk, arī izskaidro Krievijas karavīru īstenotās laupīšanas Ukrainā.

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vāciets
Vāciets

Beidzot Eiropas žandarmam beigas!

Kremlina
Kremlina

Atkal pilnīgi ignorē sieviešu tiesības – nav paredzets sieviešu procents lielgabalu gaļā- feministes pilnīgā šokā te ar tiem aizspriedumiem un neļaušanu sievietēm izpausties ukraiņu civilistu vidē. Pilnīgs akmens laikmeta patriahāts tur kremlī.

antons
antons

kur mans komentārs pirms 5 min?

antons
antons

Ā, parādījās. Vēl gribēju izteikt sašutumu par izmaksām. Viņi ar Javelinu par 280k( laikam) sašauj tanku par nezcik miljoniem, Mums laukos par tiem miljoniem visam ciemam pensija būtu pensija.

antons
antons

Tfu, es arī esmu CCCP rezerves virsnieks starleja pakāpē un zinu, ka viņi90% no kara neko nezina. Tie, kuri 10%, ir pietiekoši gudri, lai izvairītos. Vispār, tur nezkāpēc sūta no pašiem nabadzīgākajiem Krievijas apgabaliem- tur Dagestāna, Burjatija. Presei ļoti iepaticies runāt par Burjatu zvērībām. Ne visai ticu.

Vateņi!
Vateņi!

Velciet ārā mundierus no lādes, spodriniet pogas, uzspraudiet pagoņus, tīriet stobrus-karā būs jāiet!

Mauc!
Mauc!

Ukraini, palīdzi Krievijai ietaupīt naudiņu!

Ārprāc
Ārprāc

Amerikānis veiksmīgi palīdz ukrainim apkaut krievu ģenerāļus.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Cerams, ka nevienu naudas atmazgātāju neiesauks. No 40 līdz 60 ir labākie naudas atmazgātāji. Tas var negayīvi ietekmēt latvijas saldo

Ārprāc
Ārprāc

Krievnacists baigi satraucies par kaut kādu saldo!