Krievija pārdevusi NATO valstij raķešu kompleksus S-400

Krievija

Turcija, kas ir NATO dalībvalsts kopš 1952. gada, parakstījusi līgumu ar Krieviju par raķešu kompleksu S-400 iegādi.

“Dokumenti par S-400 iegādi ir parakstīti, cik man zināms, depozīts jau ir iemaksāts”, aģentūra Bloomberg citē Turcijas prezidentu R.T. Erdoganu.

Neoficiāli avoti ziņo, ka Turcija iegūs pirmās divas S-400 sistēmas nākamajā gadā.

Lai arī NATO valstis tehnoloģiju jomā ir sadarbojušās ar Krieviju arī agrāk, piemēram, ASV pirkusi kosmisko nesējraķešu dzinējus un rezerves daļas Krievijā ražotiem helikopteriem Afganistānas armijas vajadzībām, šis ir pirmais gadījums, kad NATO valsts iegūs savā rīcībā tik specifisku un augsta līmeņa Krievijas militāro tehnoloģiju.

Krievijas ieroču piegādes Turcijai ir vērtējams kā liels politisks panākums Krievijai, kas savos centienos veidot multipolāru pasauli ir atradusi sabiedroto Turcijas prezidenta personā.

Līgumam nav būtiskas militāras vai finansiālas dimensijas, taču tam ir liela simboliska slodze. Ar līgumu abas puses – gan Turcija, gan Krievija – acīmredzami vēlas signalizēt gan ASV, gan Eiropas Savienībai, ka tām jārēķinās ar alternatīviem varas centriem, kā arī norādīt uz NATO vājumu un tajā ietilpstošo valstu ļoti atšķirīgo skatījumu uz Krieviju. No šī viedokļa tās ir sliktas ziņas Latvijai, kas viennozīmīgi būtu ieinteresēta stiprā un vienotā NATO.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīgs militāri tehniskās sadarbības jautājumos Vladimirs Kožins skaidroja, ka S-400 ir viena no sarežģītākajām sistēmām, ko veido daudz dažādu materiālu.

Kožins arī uzsvēra, ka visi pieņemtie lēmumi, kas saistīti ar šo līgumu, ir saskaņā ar Krievijas stratēģiskajām interesēm.

“Šī iemesla dēļ mēs pilnībā saprotam vairāku Rietumu valstu reakciju, kuras mēģina izdarīt spiedienu uz Turciju,” viņš piebilda.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kārlis
Kārlis

Ko tas urlēns te klukst, semenes nelaikā beidzās ? :)

Илья Шнайдер вчера
Илья Шнайдер вчера

Че латыши такие сыкливые? Всё равно от них ничего не зависит… че бздеть то ?

Dzedajs
Dzedajs

Krievija speciāli grib palielīties un izrādīt NATO kāda pretgaisa aizsardzība tai ir. Tipo, lai izpēta un saprot, ka labāk nemēģināt.

nor
nor

Wasserfall uzlabotā versija.Nopirka lai pasmietos.

fast forward
fast forward

Neviens bez krieviem (pat ne turki paši) nekad neuzzinās ar ko viņu nopārdotie S400 ir sliktāki par “oriģinālajiem” S400. Vai pafantazējot tālāk,- turki,- potenciāls pretinieks. RU migus un su neatpazīs…Kaut gan solis īsti saprotams nav, ne no krievu ne turku puses. Galu galā, tas, ka šādas sistēmas var “atslēgt attālināti, ir fakts.