Krievijā mērķtiecīgi tiek strādāts pie jauniešu ideoloģiskās audzināšanas

Krievija

Krievijas apgaismības jeb izglītības ministrs Sergejs Kravcovs paziņojis, ka ir izveidota jauniešu sabiedriskā kustība “Sila v pravde!”, lai bērniem un jauniešiem stāstītu par vēsturi, izejot no Krievijas pozīcijām, kā arī mācītu jauniešus uzstāties publiski. Jaunizveidotās organizācijas darbu koordinēs Apgaismības (izglītības) ministrija sadarbībā ar Krievijas vēstures biedrību, Krievijas militārās vēstures biedrību un Pedagoģiskās izglītības attīstības asociāciju.

Visticamāk, šādas organizācijas izveidei ir vairāki mērķi. Pirmkārt, turpināt sēt autoritārajiem režīmiem raksturīgās vērtības un principus bērnu un jauniešu vidū. Otrkārt, izmantot sabiedrības jaunākos locekļus Krievijas kara Ukrainā pamatošanas un attaisnošanas naratīvu izplatīšanai valsts propagandā.

Treškārt, ņemot vērā, ka minētās biedrības kūrē Krievijas specdienesti, jo SVR direktors Sergejs Nariškins ir Krievijas vēstures biedrības priekšsēdētājs, bet bijušais kultūras ministrs, pašreizējais Krievijas-Ukrainas sarunu delegācijas vadītājs no Maskavas puses Vladimirs Medinskis ir Krievijas militārās vēstures biedrības priekšsēdētājs, nav izslēgts, ka izveidotā jauniešu sabiedriskā kustība “Sila v pravde!” tiek uzlūkota kā potenciālā režīma spēka un ideoloģisko struktūru jauno kadru kalve.

Ir skaidrs, ka režīms ir ieinteresēts jaunās paaudzes izteiksmīgāko kadru atlasīšanā un padarīšanā par režīma sabiedrotajiem. Labs piemērs tam ir Kremļa kopš 2017.gada organizētie konkursi “Lideri Rossiji”.Ir kļuvis zināms, ka nekomerciālās organizācijas “Rossija – strana vozmožnostej” ģenerāldirektors Aleksejs Komissarovs ir nosūtījis konkursa “Lideri Rossiji” dalībniekiem vēstules ar aicinājumu piedalīties “Donbasa atjaunošanas darbā”. Potenciālie darbības virzieni – brīvprātīgais un pastāvīgais darbs okupēto teritoriju administrācijās un municipalitātēs.

Visticamāk, uzdevumu izsūtīt šādas vēstules ir devis Krievijas līdera V. Putina administrācijas vadītāja pirmais vietnieks Sergejs Kirijenko, kurš realizēja ideju par konkursu “Lideri Rossiji” un kurš, kā apgalvo izdevums “RBK”, ir kļuvis par Donbasa kuratoru Kremlī Dmitrija Kozaka vietā.

28.aprīlī “Vedomosti” rakstīja, ka S. Kirijenko ir runājis ar gubernatoriem, aicinot palīdzēt Donbasa atjaunošanā, virzot speciālistus uz šo reģionu. Minētais demonstrē, ka S. Kirijenko sparīgi mēģina sevi realizēt kā jaunais Donbasa kurators. Tāpat kadru haotiskā apzināšana parāda režīma negatavību militārās invāzijas Ukrainā kontekstā jautājumā par okupācijas varas īstenošanu un kadru piesaisti.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv/Vedomosti

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gandrīz gatavi
Gandrīz gatavi

Pier mums jau arī IZM kā negudra plosās jau četrus gadus un debiliziācija ir brīnišķīgus rezultātus sasniegusi– kā vājākā ES te esam pilnīgi sagatavoti krievu propogandai un ilūziju realitātēm soctīklos Pavisam gatavi būsim Krievijas propogandai.Šuplinska ar Ašerādenu te ielika visiem, Muižniece gan vēl punktu nav pielikusi, bet paliek jau izderētā IZMīpašā ierēdņu dzelzs gvarde bez mazākām inteleta pazīmēm

hehe
hehe

atjaunos oktobrēnus…

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Vecā vate savus jaunuļus pataisa par vati. Tāds ir vates lāsts. Tāds ir vatņiku lāsts. Tāds ir Vatastānas lāsts! Un Slāvu Dievi ir tam liecinieki..
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

ukrainis
ukrainis

Visneķītrākā armija uz Pasaules.

Fedja
Fedja

Ko gan tajā nabadzībā ieaudzinās!

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Vate ir un patiek vate. No smadzenēm viņu galvās ir ne miņas!
Un Slāvu Dievi bēdīgi noraugās…
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)