Krievija draud izvietot kodolieročus Baltijas jūras reģionā

kodolkarš

Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks, bijušais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs brīdinājis, ka gadījumā, ja Somija un Zviedrija pievienosies NATO aliansei, Krievijai nāksies izvietot kodolieročus Baltijas jūras reģionā.

Lietuvas amatpersonas paudušas izbrīnu par Medvedeva izteikumiem, jo Lietuvas drošības dienestu rīcībā ir informācija, ka Krievijas kodolieroči jau sen ir izvietoti Kaļiņingradas apgabalā.

Medvedevs ceturtdien izklāstījis savu reakciju uz ziņām par iespējamo Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO (abas ziemeļvalstis jau šovasar varētu iesniegt NATO attiecīgu pieteikumu).

“Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka Krievijai būs vairāk oficiāli reģistrētu ienaidnieku,” raksta Medvedevs.

Viņš apgalvo, ka no Krievijas pozīcijām neesot īpašas nozīmes, vai NATO ir 30 vai 32 dalībvalstis, turklāt Zviedrija un Somija ir salīdzinoši nelielas valstis. Taču tādējādi Krievijas sauszemes robeža ar NATO kļūs vairāk nekā divas reizes garāka.

Medvedevs apgalvo, ka tādā gadījumā Krievijai nāksies pastiprināt savus spēkus Somu jūras līča apkaimē, attīstīt pretraķešu aizsardzību šajā reģionā. Tādā gadījumā arī nevarot būt ne runas par Baltijas jūras kā no atomieročiem brīvas zonas statusu, jo Krievijai esot “jāatjauno spēku līdzsvars”.

Medvedevs gan spriež, ka Somijas un Zviedrijas iespējamā pievienošanās NATO atšķiras no Ukrainas situācijas, jo Krievijai ar šīm valstīm neesot teritoriālu strīdu.

Jāatgādina, ka Ziemas kara rezultātā PSRS un Krievija kā tās mantiniece piesavinājās ap 10% pirmskara Somijas teritorijas.

Medvedevs arī izteica netiešus draudus Somijai un Zviedrijai, norādot, ka neviens nevēlas, lai tuvumā tiktu izvietoti “Iskander” raķešu kompleksi, hiperskaņas raķetes un kuģi ar atomieročiem.

“Cerēsim, ka uzvarēs mūsu ziemeļu kaimiņu veselais saprāts. Bet ja ne, tad, kā teikt, “viņš pats atnāca”,” Medvedevs savu vēstījumu nobeidz ar draudīgu citātu no filmas “Briljantu roka”.

Krievija jau 2018. gadā pavēstīja, ka izvietojusi “Iskander” raķešu kompleksus Kaļiņingradas apgabalā. Šo raķešu darbības rādiuss ir līdz 500 km, tādējādi tās var sasniegt mērķus arī Baltijas valstu teritorijā.

Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks raksturojis Medvedeva izteiktos draudus kā dīvainus, jo nav noslēpums, ka Kaļiņingradas apgabalā jau ir izvietoti Krievijas kodolieroči.

“Viņiem ir kodolieroči, palaišanas iekārtas, noliktavas. Starptautiskā sabiedrība un reģiona valstis to ļoti labi zina,” ziņu aģentūrai “BNS” teica Anušausks.

“Krievijas tagadējie draudi ir diezgan dīvaini, jo mēs zinām, ka viņiem ir šie ieroči 100 km attālumā no Lietuvas robežas. Kodolieroči vienmēr glabāti Kaļiņingradas apgabalā.”

Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis spriež, ka pagaidām Krievijas līderu izteikumi ir abstrakti draudi, tomēr pret tiem jāizturas nopietni. Landsberģis gan norāda, ka Krievijas rīcībā nav efektīvu līdzekļu, kā vērsties pret Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pāns
Pāns

Nu tad Somijā jāuzliek tāds lielākas jaudas, lai var ar garantiju paraut pie velna Pēterpili.

Putlers draud !
Putlers draud !

Ko tad citu tas mazais Pimpuks vēl var darīt?

Blyad, jebalacē!
Blyad, jebalacē!

Kam ko tie debīlie kropļi grib izvietot?
Aceraties padomju laiku multfilmu par skudrenu un strazdu?

Gura
Gura

Loģiska reakcija un Polijas valdības paziņojumuu unoficiālu lūgumu pie sevis izvietot kodolieročus. Tāda retorika ne par gramu neatvieglo situāciju Ukrainas austrumos, tikai padara vel bīstamākus kravu piegādes maršrutos no Polijas uz Ukrainu. Nav gudri

idiotam
idiotam

Polija (jeb kāda cita valsts) ar agresīvu uzvešanos neapdraud Krieviju. Krievi gan apdraud visus savus kaimiņus, atskaitot Ķīnu, no kuras Putleram ir bail.

Pāns
Pāns

Muļķadesa ar baltiem cimdiem nekas nesanāks.

padumjais kažociņš
padumjais kažociņš

Es neko nezinu. Prasiet repšei. Viņš visu tagad zin. Pirms 15 gadiem viņš ar tumšajiem spēkiem karoja, bet atkāpās. Tagad laikam ar anunakiem taisās karot, tie ir marsiešu senie ienaidnieki.