Krievija atdzīvinās 3000 padomju laika T-80 tankus

tanks

Krievijas bruņotie spēki aprīkos ar jaunu tehnoloģiju līdz pat 3000 padomju laika tanku T-80. Pēc tam tos atkal iekļaus aktīvi izmantojamās tehnikas sarakstā, militārajam avotam Jane’s Defence Weekly paziņojis avots aizsardzības industrijā.

Tādējādi Krievija cer pirmā izlaiduma T-80, kas bruņojumā iekļauts 1976.gadā, kaujas spējas tuvināt pašreiz Krievijas bruņoto spēku galvenā kaujas tanka T-90 spējām.

Tanku modernizācija tikšot uzsākta nākamgad. Plānots uzlabot gan tanku aizsardzību, aprīkojot tos ar modernām aktīvi reaktīvajām bruņām, gan uzlabot tanka tēmēšanas sistēmas un jaudas ģeneratoru. Modificētie tanki būšot piemēroti ekspluatācijai gan Sibīrijā, gan Arktikā, gan Tālajos Austrumos.

Britu izdevums Independent vēsta, ka pašlaik aktīvajā bruņojumā Krievijai ir aptuveni pustūkstotis T-80 tanku.

T-80 tanku “atdzīvināšana” notiek brīdī, kad Krievijas bruņotie spēki gaida sava jaunā tanka  Armata iekļaušanu aktīvajā bruņojumā. Vairākas Rietumvalstis jau paudušas bažas, šauboties par savu tanku spēju stāties pretī Krievijas tanku arsenāla topošajam papildinājumam T-14 Armata.

Britu militārais izlūkdienests brīdinājis, ka jaunais Krievijas tanks esot vieglāks. Tāpat arī ātrāks un radariem grūtāk fiksējams kā jebkurš no Rietumu konkurentiem. Ziņojumā minēts, ka tanku Armata iespējams aprīkot ar to pašu radaru sistēmu, kādu izmanto Krievijas Gaisa spēku iznīcinātāji. Armata apkalpošanai nepieciešami vien divi cilvēki (parasti moderno tanku apkalpēs ir trīs vai četri cilvēki), kuri atradīsies izolētā, labi bruņotā nodalījumā. Kremlis paziņojis, ka no 2018.gada plāno ik gadu saražot 120 šādu tanku.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Independent , tulkojums Diena.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
patriots
patriots

120 tanku ??? ne vairak ka 40-60, razosanas jaudas ir parak mazas, darbagaldi novecojusi, tas pats bija ar T-90