Ko partijas savās priekšvēlēšanu programās vēlētājiem saka par karu Ukrainā un Krievijas agresiju

Tuvojoties Saeimas vēlēšanu dienai, vēlētājiem der paanalizēt partiju priekšvēlēšanu programmas, lai noskaidrotu sev svarīgos jautājumus. Ko partijas saka par Ukrainu un Krieviju, interneta laikrakstā “Neatkariga. nra.lv” apkopojis Imants Liepiņš.

Kamēr dažādi mediji sacenšas partiju solījumu un kandidātu līdzšinējo darbu analīzē, ir skaidrs, ka mūsu “Ziņojums par stāvokli Ukrainā” apkopo ikviena saraksta oficiālajā programmā pieminēto Ukrainas kara problēmu — un acīmredzamā statistika ir tāda, ka tikai neliela daļa no iesniegtajiem deviņpadsmit sarakstiem savās priekšvēlēšanu programmās vispār piemin Ukrainu, bet par Krieviju un tās radītajām problēmām (lai neteiktu — draudiem) klusē gandrīz pilnīgi visas.

Apskatītas tās oficiālās priekšvēlēšanu programmas, kuras partijas un to apvienības pašas iesniegušas Centrālajai vēlēšanu komisijai un kas publicētas www.cvk.lv, tāpat partiju nosaukumi doti tādā rakstībā, kāda katrai bijusi reģistrācijas dokumentos. Jāpiezīmē, ka iepriekšējā balsošana sāksies jau tieši pēc nedēļas, kad atsevišķi iecirkņi pirmdien, 26. septembrī, no pulksten 17.00 līdz 20.00 sāks pieņemt vēlētāju balsis — lai tie pilsoņi, kas jebkādu iemeslu dēļ nevar nobalsot nedēļas beigās, to varētu izdarīt laikus.

19. Politiskā partija “Republika” — partijas programmā nekur nav pieminēta ne Ukraina, ne Krievija. Uzsvars uz ekonomiskiem jautājumiem, pretestība obligātajam militārajam dienestam.

18. “APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija” nesola atbalstu Ukrainai. Tā pieminēta divās vietās, bet tikai kā piemērs, nevis kā kaimiņvalsts, kas mums obligāti jāatbalsta, kaut vai savu pašu interešu dēļ.

17. “Apvienība Latvijai”: programmā ir tēze “Atbalsts ukraiņu tautai cīņā pret agresoru.”

16. Attīstībai/PAR! uzsver: “Mūsu drošības balsti ir stipra pilsoniskā nācija, NATO sabiedroto brigāde Latvijā un brīva Ukraina vienotā Eiropā.” Atbalsta militāro apmācību, bet programma vispār sākas ar atziņu “Eiropā ir karš.”

15. “PROGRESĪVIE” nepiemin ne Ukrainu, ne Krieviju, ne karu — it kā nekas tāds neeksistētu. Toties sola “iniciēt neatmaksājamu parādu dzēšanu, lai cilvēki iznāktu no ēnu ekonomikas”, it kā jau padsmit gadus šāda kārtība (vairāku veidu maksātnespējas procedūras) jau nedarbotos un netiktu plaši lietota ikdienā.

14. Politiskā partija “KATRAM UN KATRAI” nepiemin ne Ukrainu, ne Krieviju.

13. Konservatīvie (agrākais nosaukums — Jaunā Konservatīvā Partija) piemin Ukrainu tikai vienā vietā, kur sola “ārlietās padziļināt attiecības ar ASV, Lielbritāniju, Baltijas jūras valstīm un Ukrainu”, taču nesola sniegt nekādu reālu palīdzību, tikai politiski “padziļināt attiecības”.

12. LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ nekur savā programmā nepiemin ne Ukrainu, ne Krieviju, ne armiju, ne Zemessardzi, ne aizsardzību, ne ārpolitiku — it kā tādas vispār neeksistētu.

11. Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” nepiemin Ukrainu, toties piemin vajadzību atbrīvoties no Krievijas energoresursiem. Vairākkārt apskatīta valsts aizsardzība dažādos veidos, ieskaitot Zemessardzi un OMD, bet ne ārpolitika.

10. Partija “Vienoti Latvijai” savā programmā ierakstījusi vienu vārdu — “tautvaldība”.

9. Politiskā partija “Tautas varas spēks” tāpat nepiemin ne Ukrainu, ne Krieviju, ne pašu valsts armiju utt., taču par šī saraksta domugaitu liecina kaut vai šāda programmas sadaļa: “Pēdējo 4 gadu laikā valdības un Saeimas līmenī attiecībā uz iedzīvotājiem netika pieņemts neviens pozitīvs likums, neviens konstruktīvs lēmums, savukārt […] jaunu slimnīcu vietā – lielgabali un tanki”.

8. Politiskā partija “Stabilitātei!” — ne vārda par aizsardzību, armiju, Ukrainu vai Krieviju.

7. “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija — fokusēšanās uz Latvijas iekšējiem jautājumiem, bet ne Ukrainu, Krieviju, ārpolitiku, militāro sadarbību utt.

6. “Kristīgi Progresīvā Partija” tāpat savā programmā neapskata Krievijas iebrukumu Ukrainā un tā sekas uz Latviju. Vismaz piemin aizsardzību kā tādu, taču bez konkrētības, aprakstot valsts aizsardzību tikai kā biznesu.

5. “SUVERĒNĀ VARA” arī nepiemin šos jautājumus, kaut arī tai ir detalizēti un specifiski priekšlikumi citās sfērās (nodokļi, izglītība u.c.), bet ne aizsardzības un ārlietu jautājumos.

4. TAUTAS KALPI LATVIJAI piemin Zemessardzi, taču ne Ukrainu vai kādu citu ārpolitikas jautājumu, programmā toties iekļaujot punktu — “ekonomisko sadarbību vērst uz cieņas, neitralitātes principiem un draudzīgām attiecībām ar kaimiņvalstīm” – ko tas nozīmē, katrs potenciālais vēlētājs var iztēloties pats.

3. Zaļo un Zemnieku Savienība turpretī jau savas programmas sākumā kā vienus no pirmajiem iekļāvusi šādus principus: “Atbalstīsim Ukrainas uzņemšanu ES un tādu starptautisku kārtību, kas nepieļauj iespēju Krievijai atgriezties pie imperiālistiskās politikas” un “Rosināsim aizsardzības budžeta palielinājumu vismaz 2.7% no IKP.”

2. “Latvijas Krievu savienība”, kā jau to var prognozēt, nepiemin savā programmā Ukrainu, toties sola “tiesības uz brīvu krievu un citu valodu izmantošanu izglītības sistēmā visos līmeņos”, apturēt okupācijas pieminekļu nojaukšanu, atjaunot Krievijas TV kanālu izplatīšanu Latvijā, ierobežot Valsts valodas centru, atcelt Satversmes preambulu utt.

1. Jaunā VIENOTĪBA iekļāvusi tādus solījumus kā “atbalstīt Ukrainu cīņā pret Krievijas agresiju un tās Eiroatlantisko integrāciju”, tomēr nesola atbalstu OMD.

Tātad kopsavilkums: tikai seši saraksti pieminējuši Ukrainu savās programmās, bet skaidru nostāju attiecībā uz Krieviju ieņēmušas vēl mazāk partijas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: neatkariga.nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kalašnikovs
kalašnikovs

2021. gada 1. janvāra noteikts:
• trūcīgas mājsaimniecības minimālais ienākumu slieksnis ir 272 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 190 eiro pārējām personām mājsaimniecībā;
Ko no murlām var sagaidīt, ka pat krtīzes laikā cipars paliek nemainigs!

pakārt Pūķinu
pakārt Pūķinu

Tad visiem būs labi, īpaši krieviem.

Skaidrīte Levana
Skaidrīte Levana

Kopā ar tevi!

latvietis
latvietis

Kuriem politiķiem ir personīgās intereses Ukrainā??? Vai ir sapirkušies zemi, fabrikas, rūpnīcas un t.t., kā ir tāda provocējoša mīlestība pret Zelenski un viņa bandu. Poļiem. Lietuviešiem, Moldāviem, Ungāriem tur ir zemes, kas līdz 1945 gadam viņiem piederēja. Bet Latvijai pret Ukrainu, kā 1941 gada okupantu, nekādas pretenzijas nebija. Uz kāda pamata jau 10 gadus tiek tērēti nodokļu maksātāju nauda, budžeta naudu, ukrainas tautas “demokratizēšanai”, uzturēšanai, bruņošanai, apmācībai un t.t. Kas finansē šos pārpirktos kolaborantus????

Vecais KGB majors
Vecais KGB majors

vai tad puaro sācis atbalstīt oligarhu partijas un celt viņu zemo reitingu ( Zaļo un Zemnieku Savienība un Jaunā VIENOTĪBA) ar visiem sāpīgo tēmu (karš ukrainā) ? Vēl uzrakstiet kaut ko par c 19 – tā ir otra sāpīgā tēma !

J2k
J2k

Puaro raksta par to, kas pasūta. Putinisti, rakstīs tiem. Pasūtīs citi afēristi – rakstīs tiem.

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Pie varas raujās LIELIE KAMPĒJI !!! Tauta esiet modra, nebalsojiet par tiem kampējiem, zagļiem.

der Trinker
der Trinker

Apriebushies ar savu Ukrainu. Varbuut kaada partija ir par cenu griestu noteikshanu ALUM? Teiksim – EUR 1.49 litraa. Tur nu ne 5, bet 15 % garanteeti! ;-)

Vēlētāja
Vēlētāja

Svarìgāka ir ekonomikas attīstīšana , kā Latvijai pelnīt , nevis dzīvot uz vanckariņa 18 000 000 000 valsts parāda , nabadzīgāka valsts Eiropā !

Hohma
Hohma

Putins saka ka pie gāzes krīzes Eiropā neesot vainīgs un piebilst ka ja Jums ir tik grūti tad Jums vienkārši ir jānospiež tikai poga un pa Nordstream 2 gāze uzreiz sāks plūst atkal uz Eiropu. Ja negribat nu tad salstiet, bakrotējiet utt

Cenas vairāk uztrauc
Cenas vairāk uztrauc

Kaut kā vienalga un jau apnikusi tā Krievija, Ukraina un karš. Tagad uz kara rēķina tiek briesmīgi apzagti cilvēki, ja kas karš vainīgs, ne jau valdība. Aizmirsuši ka cenas jau pirms kara gāja kosmosā

Domāju
Domāju

Nodokļi tiek ievākti procentuāli no cenas. Tātad cenu paaugstināšanā ir ieinteresēta valdība.

:D:D
:D:D

Jā un jau tā bagātie Norvēģi arī berzē rokas priecīgi ka muļķīši šamiem pilda miljardiem budžetu pērkot gāzi pa kosmosu.

Kam Latvijā karš vajadzīgs?5-partijām?
Kam Latvijā karš vajadzīgs?5-partijām?

Piecus karotājus saskaitīju, bet tāda bļaustīšanās! Pa Radio katru stundu zinās par karu, slikto Krieviju, palīdzēšanu Kijevas vadonim! Tas jau būtu smieklīgi, bet visādi armijas dižvēdere izsakās LSM ziņas, ka mums arī jāgatavojas KF agresijai, tāpēc jāatgriežas pie obligātā dienesta, jo par 1 500 eiro mēnesī uz rokas, dienēt gribētājus nevar sadabūt, 900 vakances brīvas.

Stienis
Stienis

Tūlīt visiem plānā galdiņa urbējiem galva uzsprāgs – vienīgais konkrētais mērķis ir formulēts… ak, šausmas, Zemnieku Savienības programmā. Tas noteikti ir ļaunā Aivara pirksts!