Ko nozīmētu gaisa telpas slēgšana virs Ukrainas, iesaistoties NATO, skaidro bijušais NBS komandieris

Gaisa telpas slēgšana virs Ukrainas, iesaistoties NATO nozīmētu atklāta kara uzsākšanu ar Krieviju, intervijā LTV sacīja bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku komandieris, atvaļinātais pulkvedis Igors Rajevs.

Ukraina aicinājusi slēgt gaisa telpu virs tās teritorijas. Praktiski tas nozīmē, ka NATO spēkiem jābūt gataviem notriekt jebkuru Krievijas armijas lidmašīnu, helikopteru vai bezpilota lidaparātu, kas ielido Ukrainā. “Un ir vai nu pilnīgi jāiznīcina vai jākontrolē visi Krievijas pretgaisa aizsardzības līdzekļi, tajā skaitā arī tie, kas izvietoti Krievijas teritorijā,” norādīja Rajevs.

“Jūs paši saprotat, ko nozīmē tādas darbības. Tā ir atklāta kara uzsākšana ar Krieviju, un Krievija, protams, to nepieļaus,” skaidro Rajevs.

Viņš norādīja uz Krievijas draudiem ar kodolieročiem, kas ir Krievijas pēdējais trumpis.

Kā zināms, 24. februārī Krievija pēc tās prezidenta Vladimira Putina paziņojuma par ”militāro specoperāciju” sāka iebrukumu Ukrainā, kur sākotnēji triecienus raidīja uz militārās infrastruktūras objektiem, bet vēlāk, kad Ukrainas spēku pretošanās izrādījās negaidīti sīva, sāka arvien nežēlīgāk bombardēt Ukrainas pilsētas. Līdz ar to bojā iet arī civiliedzīvotāji.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
sava
sava

Kā gan to ar pietiekoši lieliem burtiem ieskaidrot pūlim kas to vien kladzina neniojaušot konsekvences savā aprobežotībā un apmātībā

Spriedze
Spriedze

Kaut kā izskatās, ka komandieris sniedz ne visai korektus komentārus. No ārzemju ekspertiem dzirdami citi viedokļi, arī iespēja kontrolēt gaisa telpu virs atomelektrostacijām, ja apdraudēta Eiropas drošība.