Kijeva brīdina Maskavu, ka tā dārgi samaksās par jebkuru uzbrukumu Ukrainai

Kijeva ceturtdien brīdinājusi Krieviju neiebrukt Ukrainā, paziņojot, ka Maskavai nāksies dārgi samaksāt par jebkuru šādu mēģinājumu.

Rietumu valstis šomēnes paudušas bažas par ziņām, ka Krievija pastiprinājusi militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām. Tostarp ASV pauda nopietnas bažas par Krievijas karavīru skaitu palielināšanos pierobežā, vēsta LETA.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba sacīja, ka ir grūti uzminēt, kas ir padomā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, bet Kijeva dara visu, lai atturētu Kremli no agresijas.

“Mēs cenšamies viņam likt saprast, ka viņš dārgi samaksās par jaunu uzbrukumu Ukrainai,” sacīja Ukrainas ārlietu ministrs.

“Maskavai skaidri jāsaprot, kādus politiskos, ekonomiskos un cilvēku zaudējumus tā cietīs jaunas agresijas fāzes gadījumā,” sacīja Kuleba. “Tāpēc labāk to nedarīt,” viņš piebilda.

ASV vēstniecība Ukrainā trešdien izplatīja brīdinājumu ASV pilsoņiem par “neparastu Krievijas militāro aktivitāti Ukrainas robežu tuvumā un okupētajā Krimā”.

Maskava ir noraidījusi augošās Rietumu bažas, ka Krievija varētu gatavoties iebrukumam Ukrainā.

Putins trešdien Eiropadomes priekšsēdētājam Šarlam Mišelam sacīja, ka viņu satrauc Kijevas provokācijas, lai saasinātu spriedzi Austrumukrainā, ziņoja Kremlis.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības, enerģētikas un citām nozarēm.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Una
Una

A ko neviens natcerās par Donbasa apšaudīšanu pēdejos 8 gadus

Cibulis
Cibulis

Ukraina vairs nav tik bezpalīdzīga kā bij pirms 14 gada. Tā ir pamatīgi teformējusies un attīstijusies. Protams krievi ar masu nospiestu, kā jau visas uzvaras viņiem ir. Uz masu un nežēlojot savus cilvēkus. Bet ukraina nav mazā latvija. Tā ir 5p moljonu vslsts un te var pamatīgu robu iecirst krievijai.

Leo
Leo

Vovik , ka tik neiznāk otrādi , ja provocēsi Krieviju !

Fedja
Fedja

Kremlim nav ne jēgas par ukraiņu bruņojumu. Ukraini zinu-noslēpumains un gudrs. Nepiemānīsi.

ruksis
ruksis

Zēl, ka Ukraina nepaturēja kodolieročus aizsardzībai, jo tikai vientieši tic nacistiskās Krievijas solījumiem un garantijām.