Kā notiks valsts aizsardzības dienesta obligātā iesaukuma karavīru atlase?

armija

Šī gada 23. janvārī notiks pirmā atlase valsts aizsardzības dienesta (VAD) obligātajam iesaukumam, kuru nodrošinās un kontrolēs Aizsardzības ministrija. Tā tiks organizēta pēc nejaušības principa, atlasot proporcionālu iesaucamo skaitu no visiem Latvijas reģioniem un valstspilsētām. Kā tiks īstenots atlases process VAD iesaukumam.

Kā notiks atlases process?

Kad Aizsardzības ministrija apzinās pilsoņus, kuri pieteikušies valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi. Pēcāk tiks apkopots arī to pilsoņu skaits, ko dienestā iesauks obligātā kārtā.

Aizsardzības ministrija apkopos un analizēs informāciju no PMLP Fizisko personu reģistra, Aizsardzības ministrijas resursu vadības sistēmas, Iekšlietu ministrijas Sodu reģistra, Izglītības ministrijas Valsts izglītības informācijas sistēmas, kā arī Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas uzturētās Invaliditātes informatīvās sistēmas.

Tādējādi tiks iegūta informācija par potenciālo iesaucamo sodāmību, izglītību un veselības stāvokli, kā arī ziņas par to, vai konkrētā persona profesionālajā dienestā nepārtraukti nodienējusi vismaz 11 mēnešus un vai šī persona atbilst VAD likumam.

Atlasei atbilstošo pilsoņu sarakstu, pamatojoties uz VAD likuma 6. pantā noteikto un, izvērtējot šī likuma 8. un 9. pantā noteiktos kritērijus, sagatavos Aizsardzības ministrijas Valsts aizsardzības dienesta departaments.

VAD pakļauto pilsoņu pārbaude noslēgsies ar to personu apzināšanu, kuras ir Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un minētajās iestādēs ir nodienējušas ne mazāk kā divus gadus.

Iesaukšanai valsts aizsardzības dienestā pakļauto personu saraksts tālāk tiek virzīts atlasei pēc nejaušības principa. Iesaukšanai pakļauto personu datu pārbaudi un izvērtēšanu veic ierobežots skaits Aizsardzības ministrijas Valsts aizsardzības dienesta departamenta darbinieku, ievērojot “četru acu principu”.

Atlases procesu novēros pārraudzības komisija

Procesa caurspīdīguma garantēšanai tiks izveidota Aizsardzības ministrijas VAD atlases pēc nejaušības principa pārraudzības komisija (saīsināti – Atlases pārraudzības komisija), kuras sastāvā tiks iekļauti ministrijas departamentu pārstāvji (izņemot VAD departamentu).

Komisijas locekļu uzdevums būs pārraudzīt atlases pēc nejaušības principa procesu un rīcību ar valsts aizsardzības dienestam pakļauto personu sarakstu, garantējot, ka pirms un pēc izlozes saraksts netiek ietekmēts.

Novērošanai klātienē aicināti pieteikties plašsaziņas līdzekļu, nevalstisko organizāciju un sabiedrības pārstāvji.

Kāds būs algoritms, pēc kura izvēlēsies iesaucamos?

Iesaucamos atlasei pēc nejaušības principa reģistrēs pēc administratīvajām teritorijām, piešķirot katram pilsonim kārtas numuru. Minimālais atlasāmo skaits no katras administratīvās teritorijas ir viena persona, izņemot gadījumu, ja attiecīgajā administratīvajā teritorijā atlasei pēc nejaušības principa nav reģistrēts neviens iesaucamais.

VAD iesaucamo atlasei izveidots unikāls gadījumskaitļu ģenerēšanas rīks – lietojumprogrammatūra (SIA Cloud Enterprise Systems), kas ļaus veikt unikālu skaitļu (identifikatoru) atlasi pēc iepriekš sagatavota un augšupielādēta saraksta ar iesaukšanai atbilstošajiem pilsoņiem.

Dators un gadījumskaitļu ģenerēšanas iekārta netiks pieslēgta pie interneta tīkla, tādējādi nodrošinot, ka process netiek ietekmēts no ārpuses.

Kas jādara iesaucamajiem pēc pavēstes saņemšanas?

Iesaucamajiem, kuri atlasīti valsts aizsardzības militārajam dienestam atlasē pēc nejaušības principa, divu nedēļu laikā pēc rezultātu apstiprināšanas uz oficiālo elektronisko adresi vai deklarētās dzīvesvietas adresi tiks nosūtīta informācija par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā un pavēste par ierašanos uz veselības pārbaudi.

Ja e-adrese nav aktivizēta, pavēsti šiem iesaucamajiem nosūtīs pa pastu ierakstītā sūtījumā uz deklarēto dzīvesvietu.

Saņemot informāciju par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā, iesaucamajam piecu darbdienu laikā ir pienākums aizpildīt pieteikuma anketu vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv vai aizpildīt, parakstīt un nosūtīt Aizsardzības ministrijai, ievietojot to klāt pievienotajā iepriekš apmaksātā sūtījuma aploksnē.

Aizsardzības ministrijas pavēstē norādītajā datumā un vietā jāierodas uz veselības pārbaudi. Veselības pārbaudi veiks Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības Medicīnas nodrošinājuma centrs, Rīgā, Ezermalas ielā 6 C.

Pirms ierašanās uz veselības pārbaudi nepieciešams patstāvīgi saņemt ģimenes ārsta izziņu (veidlapa 027/u). Pēc veselības komisijas atzinuma saņemšanas, izvērtējot visu  informāciju par iesaucamā atbilstību valsts aizsardzības dienestam, tiks pieņemts viens no VAD likumā paredzētajiem lēmumiem par personas iesaukšanu, iesaukšanas atlikšanu (norādot iemeslu un atlikšanas termiņu) vai neiesaukšanu, ja persona neatbilst VAD noteiktajām prasībām.

Arī šis lēmums iesaucamajiem tiks paziņots uz e-adresi vai pa pastu ierakstītā sūtījumā uz deklarēto dzīvesvietu.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
antons
antons

da štrunts mani uz 2 gadiem aizrāva bet tagad vēk naudu maksā

Dr, No
Dr, No

Te nu derētu uzmest aci medicīniskajiem kritērijiem. Man tādas aizdomas, ka drīz strauji palielināsies visādu astmatiķu un sirdsslimnieku skaits starp iesaucamajiem. Varbūt pat psihu un epileptiķu ( tas gan nav ērti, jo auto tiesības arī nedabūs ). Veselības informācija ir ārsta noslēpums, tā ka…..

Atgādinājums
Atgādinājums

Mani “piejsauca” 2003. gadā (Nu nau viņiem savā starpā nekāda tīkla)
Aizbraucu, paēdu, izbrāķēja. Tapēc ka biju rindā 1 no pēdējiem. Es esu kropls, dēļ kreisās acs, kas netraucē man NEKO! Es šauju, rullēju nivelieri, un ar ausi jūtu gaisa spiedienu.
Es ieliktu spainītī to artilēriju, bet, kam ta to vajag?
Ko es nemāku – izzagt noliktavas. Ak es nemākulis…

Starp citu
Starp citu

“atlasei pēc nejaušības principa reģistrēs pēc administratīvajām teritorijām, piešķirot katram pilsonim kārtas numuru.”

Kaukur vēsturē tādu esu lasījis…

DU HAST KEINEN NAMEN! SAHG DIE NUMMER! Verdamtentrashnohchmahl…

Besī ārā
Besī ārā

Citātēju——-
Aizsardzības ministrija apkopos un analizēs informāciju
——–citāta beigsasasje———–
Turpat kur apkopoja naksts skatīkļu skaitu?
Tajā pašā “uzskaitē”?
Maukasbērni!

Tev?
Tev?

Sanāk ka atlase tiks veikta pa reģioniem. Un no katra reģiona vismaz viens – kā minimums. Respektīvi jo lielāks reģistrēto apgabalā, jo mazāka iespēja tikt atlasītam. Rīdziniekiem iespēja mazāka, lauku džekiem iespēja lielāka.

Āliņģa Leons
Āliņģa Leons

Par to iesaucamo nejaušo ģenerēšanu. Atkal ir izdomāts veids, kā pasargāt biezo, gosģepu esošo un bijušo sīceņus no iesaukuma. Protams par to būs padomāts, ka šos mērgļus kompis neuzģenerēs. Pat ja tos smerdeļus mobilizēs sākoties sūdiem, uz karstajiem punktiem primāri sūtīs džekiņus, kuri ir saņēmuši kādu apmācību, kur krievi tos nomīdīs ar zābakiem. Loģiski, ka šie smerdeļi laidīs luni pa aizmuguri un būs iespēja izdzīvot.

real warfare
real warfare

Leon, tev, protams, taisnība, tikai beidz te paniku taisīt. Histēriķis kārtējais. Krievija NEKAD neuzbruks. Ja vajdzēs, nopirks, kas vēl nav nopirkts.

sociālisms ir beidzies
sociālisms ir beidzies

Ļoti vienkārši, iesauks nabagu bērnus lai aizstāv tos kuri tuvāk silei. Es vispār neredzu te kaut ko par velti aizsargāt. Ir taču kapitālisms, katrs par sevi, tas par ko 91. gadā vecāki stāvēja barikādēs. Gudrākie un veiksmīgākie sagrābj sev resursus, un tos kuri nav sagrābuši sauc par lumepņiem un sliņķiem. Nesaprotu kāpēc aizsardzībā grib sociālismu, lai kāds par velti aizsargā sazagto? Ja grib drošību var taču padalīties bagātībā ar tiem kuri ies karot. Mana summa būtu 10-15k Euro mēnesī sākot ar šodienu, un tad nākotnē iespējamā kara gadījumā būtu gatavs atdot dzīvību, jo būtu kādu laiku normāli dzīvojis. Aizsardzībai ir… lasīt vēl »

Besī ārā
Besī ārā

TU, MAUKASIZMETNI! Par ko tu balsoji?