Ivars Zariņš: Dažas zīmīgas lietas saistībā ar ārkārtas situāciju pie Baltkrievijas robežas

Ivars Zariņš

Ivars Zariņš, 13.Saeimas deputāts

Saeima vienbalsīgi apstiprināja ārkārtas situāciju pie Baltkrievijas robežas. Šoreiz šis ārkārtas situācijas lēmums nekādi neietekmēs Latvijas iedzīvotāju dzīvi, bet dos iespēju efektīvāk rīkoties savas teritorijas aizstāvēšanai pret nelegāliem robežas pārkāpējiem.

Zīmīgi, ka Saeimas debatēs varas koalīcijas pārstāvji un atbildīgie politiķi par iekšlietu drošību skaļi un karstasinīgi izteicās par notiekošo – “skaidrs, ka mēs atrodamies hibrīdkara apstākļos”, “tas ir būtisks apdraudējums”, utt.

Atbilde uz jautājumu – kad tad jūs sapratāt, ka atrodaties hibrīdkara apstākļos? – tā arī palika neatbildēta.

Jo atbilde uz šo jautājumu atkal kārtējo reizi parādītu, ka šī vara ir nelgu un nīkuļu bariņš, kas spēj tikai skaisti solīt un runāt (un dažreiz pat arī ne to!), bet atbildēt par saviem solījumiem un atbildīgi pildīt savas varas funkcijas nav spējīgi.

Jo kā gan tas sanāk – ja jums ir skaidrs, ka “atrodaties hibrīdkara apstākļos”, bet mūsu austrumu robeža ir kā caurstaigājams pagalms? Un tas ir bez pārspīlējuma – cilvēki mierīgi kolonnās, pa taciņu dodas iekšā Latvijas teritorijā.

Kur ir iztērētie miljoni austrumu robežas nostiprināšanai? 

Ir atkal kārtējo reizi uzskatāmi redzams, ka ne uz vienu notikumu šī mazspējīgā vara nespēj reaģēt savlaikus un adekvāti. Notiekošais uz robežas tam ir kārtējais uzskatāmais piemērs.

Es nejautāšu, ar ko visu šo laiku nodarbojās iekšlietu ministre tā vietā, lai rūpētos par mūsu robežas drošību.

Ja jau bija šī sapratne par hibrīdkara apstākļiem, tad pats vēlākais, kad vajadzēja sākt gatavoties notikumiem uz Baltkrievijas robežas, bija tad, kad Latvijas amatpersonas (LR Ārlietu ministrs!) norāva Baltkrievijas karogu (oficiālo Baltkrievijas karogu, kuru 1995.gada referendumā izvēlējās par savu karogu visa Baltkrievijas tauta, nevis Lukašenko), tādejādi izdarot publisku pazemojumu.

Skaidrs bija, ka uz šo triecienu mēs saņemsim prettriecienu. (Jeb jums karš ir tikai tad, kad jūs varat sist, bet jūsu pretinieks cieš no jūsu sitieniem un jums neatbild?)

Ir jāatrodas pilnīgā paralēlā realitātē, lai nesāktu rīkoties pat tad, kad šī migrantu drāma jau norisinājās uz Lietuvas robežas. Tiešām, ar kuru vietu tajā brīdī domāja atbildīgie politiķi? Jeb tas parāda to vērtību sistēmu, ar kuru nu mums visiem būs jārēķinās – vispirms rūpes par migrantiem, tad par savu tautu?

Saprotot, kāda veidojas ģeopolitiskā situācija – ir nekavējoši jāveic būtiska mūsu austrumu robežas nostiprināšana. Par to esmu aicinājis parūpēties jau sen. 

Kam tas nav skaidrs – lai paskatās uz notiekošo reģionā, no kura nāk šie cilvēki. Pēc ASV spēku aiziešanas no Afganistānas teritorijas ir radusies līdzīga situācija, kā tas bija savulaik Irākā – iespēja veidoties apjomīgam bruņotam grupējumam ar radikālu ideoloģiju. Šajā gadījumā ir vēl bīstamāk – šāds spēcīgs grupējums, ar kuru ASV tā arī netika galā, jau eksistē, un tas paplašina savu ietekmi. Strauji paplašina. Un tas ir tikai laika jautājums, ka šī ietekme sāks izpausties uz blakus valstīm, līdzīgi kā savulaik uz Sīriju. Tikai šoreiz, kā mēs to redzam, šo notikumu rezultātā radītajai migrantu plūsmai tiek gatavots jauns koridors – tas var iet caur mūsu valsti!

Pašreizējie notikumi ir tikai maigi pieskārieni tam, kas mūs var sagaidīt nākotnē. Pie mūsu robežām jau ne tālā nākotnē var atrasties desmitiem, simtiem tūkstošu migrantu no šī reģiona. Bet mēs turpināsim stāstīt un vaimanāt par hibrīdkara apstākļiem un būtisko apdraudējumu?

Ja runājam par esošo situāciju, iespējams, ka papildus paredzētajiem pasākumiem šajā lēmumā būtu jāpiesaista arī mūsu zemessardze, jādod iespēja arī šiem formējumiem gūt pieredzi esošajā situācijā, jo tieši šāda  veida hibrīdintervence  – zaļu vai brūnu cilvēciņu veidā, kuri nemanāmi cenšas iefiltrēties mūsu teritorijā, nevis tanku kolonnas un bruņotu bataljonu ierindas, būs vissagaidāmākie izaicinājumi, ar kuriem mums var nākties saskarties, aizsargājot savu teritoriju.

Paradoksāli – jo izlēmīgāk un stingrāk mēs rīkosimies, jo vairāk šo cilvēku, kas nelegāli cenšas iekļūt Latvijas teritorijā, mēs izglābsim no smagiem pārbaudījumiem, ciešanām un vilšanās. Savukārt attiecībā uz tiem cilvēkiem, kuri jau šeit atrodas – rūpējoties par viņiem un ievērojot atbilstošās tiesību normas, es aicinātu esošajai varai izdarīt atbilstošus secinājumus – ja jūs nevīžosiet parūpēties atbilstoši par tiem, kuriem jāsargā mūsu robežas, jums nāksies rūpēties par tiem, kuri šīs robežas pārkāpj.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Artis
Artis

Zarinš, tavs un saskaņas vilciens ir aizgājis! Vari mierīgi atvilkt elpu, vairs neesi aktuāls..

Precīzi
Precīzi

ASV no Afganistānas aizmuka , to pārņem Talibāni , no kā būs tūkstošiem bēgļu , Golubeva – kādā gatavībā ir robežsardze , lai sargātu Latvijas robežu ?

Pēteris
Pēteris

Latvijas robe’zsargiem maks’a tikai par dokumentu p’arbaudi un re’gistr’aciju, k’a lietve’ziem. K’ap’ec vi’niem b’utu j’aiesaist’as tuvc’i’n’a pret b’eg’liem, kas v’elas nok’l’ut Eirop’a. NATO ir izpost’ijis vi’nu zemes, dz’ives vietas, darba vietas, kur vi’niem doties uz demokr’atijas un br’iv’ibas un labkl’aj’ibas zemi -Eiropu.

Kasiņš
Kasiņš

Beidz muldēt, sasodītais salašņa!

Re, kā!
Re, kā!

Ministrs kopā ar Rīgas galvu apgāna Baltkrievijas Valsts karogu! Seko Baltkrievijas vēstniecības darba pārrāvums Rīgā. Bet cietumā iebāž Aivaru Lembergu un Jāni Ādamsonu.
Kas atbild?
Par kaimiņu vēstniecības pārrāvumu – nu jau vairāk kā gad