Igauņu specdienesti novēroja Trampa palīga un Krievijas deputāta tikšanos

specdienesti Tramps
Igaunijas ārējās izlūkošanas dienests – Igaunijas Informācijas pārvalde – pērn veikusi izlūkošanu par Donalda Trampa palīga un prokremliska Krievijas parlamenta deputāta tikšanos kādā Austrumeiropas valstī, trešdien vēstīja portāls “Newsweek”.

Lai gan “Newsweek” nav zināms tikšanās iemesls, kāda Rietumvalstu izlūkošanas amatpersona sacīja, ka izlūkošana par tikšanos veica Igaunijas Informācijas pārvalde vai arī tā veikta šīs institūcijas vārdā.

“Newsweek” tādu informāciju sniedza rakstā par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas norisē un politiskās sašķeltības ASV radīšanu. Rakstā, atsaucoties uz kāda Rietumu izlūkošanas dienesta iegūto informāciju, norādīts, ka kādā brīdī republikāņu prezidenta amata kandidāta Trampa neizprotamā uzvedība lika Krievijas augstākajām amatpersonām uzskatīt, ka viņš būs spiests izstāties no sacensības par Balto namu savas garīgās veselības un acīmredzamās nepiemērotības prezidenta amatam dēļ.

Jo īpaši Kremļa amatpersonas uztrauca tas, ka tās nespēj paredzēt, kādu ietekmi uz Krieviju atstātu Trampa izstāšanās no cīņas par prezidenta amatu. Tādēļ Krievija nolēma pārtraukt tās hakeru iegūto dokumentu noplūdināšanu ar vietnes “WikiLeaks” starpniecību.

Tajā laikā, kā liecina Rietumu izlūku iegūtie dati, Trampa palīgs tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu atbalstošu Krievijas parlamenta deputātu kādā ēkā Austrumeiropā, kuru apsaimnieko Krievijas Ārlietu ministrijas paspārnē esošā aģentūra “Rossotrudņičestvo”, kuras uzdevums ir pārraudzīt valodas, izglītības un atbalsta programmas krievvalodīgajiem citās valstīs. Lai gan “Newsweek” nespēja atklāt tikšanās mērķi, kāda Rietumvalstu izlūkošanas amatpersona sacīja, ka izlūkošanu par tikšanos veica Igaunijas Informācijas pārvalde vai tā veikta šīs institūcijas vārdā,” lasāms materiālā.

Tajā piebilsts, ka pērn Igaunijas Informācijas pārvalde informēja Igaunijas augstākās amatpersonas, ka Krievijas valdība rada vislielākos īstermiņa draudus Igaunijas, Lietuvas un Latvijas drošībai. Tā rezultātā Trampa acīmredzamais atbalsts Putinam kampaņas laikā radīja bažas Baltijas valstu valdībām, ka, Trampam kļūstot par prezidentu, Krievija radītu arvien lielāku to drošības apdraudējumu.

“Tomēr nav gūti pierādījumi, ka Tramps zināja par tikšanos vai tika par to informēts jau pēc tās norises,” piebilsts “Newsweek” rakstā.

Igaunijas Informācijas pārvalde Igaunijas laikrakstam “Postimees” atteicās komentēt “Newsweek” ziņoto. “Informācijas pārvalde nekomentēs medijos izskanējušas baumas,” norādīja pārvaldes preses dienestā.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar