Igaunijā vērtē iespējas ražot munīciju

lodes

Igaunijas Aizsardzības ministrija analizē, vai būtu lietderīgi valstīu ražot munīciju un kā atbalstīt tās uzsākšanu.

Lai gan analīzes rezultāti ir gaidāmi šoruden, reālu munīcijas ražošanu varētu uzsākt pēc vairākiem gadiem.

Gan vietējiem, gan ārvalstu uzņēmumiem ir interese par munīcijas ražošanu Igaunijā, apliecināja Aizsardzības ministrijas īpašais padomnieks aizsardzības rūpniecības attīstības jautājumos Indreks Sirps. No vietējās munīcijas ražošanas nozares izveides iegūtu valsts drošība, tāpēc ministrija ir sākusi analizēt, kas būtu nepieciešams munīcijas ražošanai Igaunijā.

“Mēs neesam novilkuši nekādas sarkanās līnijas attiecībā uz to, par kāda veida munīciju ir runa. Vispārējā pieeja ir tāda, ka tā varētu būt munīcija, ko var rentabli ražot un pārdot ne tikai Igaunijā,” sacīja Sirps.

“Tā varētu būt tāda veida munīcija, pēc kuras šodien Ukrainas karā ir liels pieprasījums – mīnmetēju un artilērijas lādiņi, bet tā varētu būt arī kaut kas cits. Tā varētu būt autonoma precīzijas munīcija. To mēs cenšamies noteikt sadarbībā ar uzņēmējiem – kas būtu lietderīgi, ņemot vērā Igaunijas atrašanās vietu,” skaidroja īpašais padomnieks.

Igaunijas Aizsardzības un aviācijas rūpniecības asociācijas vadītājs Kalevs Koidumē teica, ka uzņēmumiem ir interese par munīcijas ražošanu. Tomēr viņš piebilda, ka galvenais ir ilgtermiņa līgumi, un ar Igaunijas pašu vajadzībām nepietiks, lai ražošana būtu rentabla, tāpēc svarīgas ir iespējas pārdot munīciju ārvalstīs.

“Sākotnējās investīcijas ir 50-150 miljoni eiro. Ir arī laika dimensija, un no lēmuma pieņemšanas līdz pirmajai gatavas munīcijas partijai varētu paiet trīs līdz pieci gadi,” lēsa Koidumē.

Aizsardzības ministrijas analīzi plānots pabeigt šoruden. Sirps atzina, ka nav skaidrs, cik daudz no analīzes varēs publiskot. Ministrija plāno septembrī iesniegt valdībai aizsardzības industriālā parka plānus.

Avots: apollo.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
urlu sitējs
urlu sitējs

Kamēr šie vēl analīzē, mums vajag sākt to ražot pirmiem.

Dižvara
Dižvara

Auseklīši aizņemses naudu… lai ziedotu