Igaunija par 40 milj. eiro iepirks tālas sniedzamības prettanku sistēmas

tanks

Igaunijas Aizsardzības investīciju centrs izsludinājis tālas sniedzamības prettanku sistēmu iepirkumu 40 miljonu eiro vērtībā.

Paredzēts iepirkt vismaz 18 bruņojuma sistēmas ar munīciju. Piegādātājam būs jānodrošina arī papildu aprīkojums, tehniskā apkope un personāla apmācība.

Aizsardzības investīciju centra iepirkumu nodaļā informē, ka paredzēts iepirkt bruņojumu, kura sniedzamības rādiuss ir vismaz 4000 metri un kurš spēj iznīcināt arī mērķus, kas atrodas slēpnī.

Noteikts arī, ka tām jābūt prettanku sistēmām, kas tiek ražotas sērijveidā un izmantotas vēl vismaz vienā NATO dalībvalstī.

Šādas sistēmas būtiski uzlabos kājnieku brigāžu spēju atvairīt tanku uzbrukumus, jo nodrošinās iespējas dot triecienu pretiniekam arī tad, ja tas atrodas ārpus tiešas redzamības loka.

Runa ir par uzlabotiem prettanku ieročiem ar trajektorijas korekcijas režīmu, kuros raķetes smailei uzmontēta videokamera ļauj tēmētājam redzēt to pašu kaujas lauka ainu, ko “redz” raķete.

Prettanku sistēmām ar munīciju turklāt jābūt gan ērti pārnēsājamām, gan pārvadājamām.

Jaunais bruņojums tiks iepirkts Igaunijas Aizsardzības spēku kājnieku brigāžu prettanku rotām, un to izmantos aktīvā dienesta karavīri.

Šīs sistēmas ir viena no Igaunijas Aizsardzības spēku iepirkumu prioritātēm tuvākajā desmitgadē.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar