Gorbačovs: Jau šobrīd var saskatīt visas aukstā kara pazīmes

Gorbačovs

Bijušais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs ir norūpējies par situāciju starptautiskajās attiecībās. Viņš ir pārliecināts, ka aukstais karš ir ļoti tuvu. Jau šobrīd var saskatīt visas aukstā kara pazīmes.

To bijušais valsts vadītājs teicis intervijā vācu žurnālam Bild.

“Politiķu un augstu stāvošu militāristu runas kļūst aizvien kareivīgākas. Militārajās doktrīnās tiek pielietoti arvien stingrāki formulējumi. Rodas iespaids, ka pasaule noskaņojas jaunam karam,” Gorbačovs nobažījies ir par politisko situāciju pasaulē. Pēc viņa domām, jau šodien var saskatīt visas aukstā kara pazīmes.

Bijušais Padomju Savienības prezidents arī piebildis, ka sava loma situācijas pasliktināšanā ir arī plašsaziņas līdzekļiem. “Mediji to [informāciju] pārķer un uzkarsē vēl vairāk,” Gorbačovu citē Bild.
Mihails Gorbačovs jau vairākkārtēji visai kritiski ir izteicies par situāciju starptautiskajā arēnā. Pēc viņa domām, attiecības starp pasaules lielvalstīm ar katru gadu kļūst aizvien vairāk nokaitētas.
“Es domāju, ka mēs patlaban pārdzīvojam bīstamu periodu. Viss var beigties, kā minimums, ar auksto karu. Tas jau notiek. Un tas, kurš domā, ka viņš uzvarēs – tas viss ir nieki,” intervijā brīdina Gorbačovs. Politiķis ir pārliecināts, ka pasaules līderiem ir jāpārslēdz uzmanība uz konstruktīvu dialogu un jāsāk virzīties uz to, lai nodrošinātu mieru.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Māris AVOTIŅŠ
Māris AVOTIŅŠ

Varētu domāt, ka viņš nezina kas ir žīdu alkatība

Nelson R. Mandela
Nelson R. Mandela

Pasaulē ir tikai divu veidu cilvēki, ir labi cilvēki un ir cilvēki, kas ir apmaldījušies. Īsta gudrība savu ceļu nesāk no formulām un vienādojumiem, tā sāk to no laba cilvēka sirds.