Francijā pagarināts ārkārtas stāvoklis, kas spēkā kopš novembra terorakta Parīzē

ārkārtas stāvoklis Francijā

Francijā ceturtdien vēl uz diviem mēnešiem pagarināts ārkārtas stāvoklis, kas ir spēkā kopš Parīzes slaktiņa novembrī. Līdz ar to ārkārtas stāvoklis būs spēkā arī Eiropas futbola čempionāta un velobrauciena «Tour de France» norises laikā. Atbilstoši tā nosacījumiem policija var noteikt mājas arestu cilvēkiem, kuru uzvedība tiek uzskatīta par «draudu drošībai un sabiedriskajai kārtībai».

Francijas parlamenta augšpalātā – Senātā – ar lielu balsu vairākumu jau apstiprinātais priekšlikums apakšnamā – Nacionālajā sapulcē – tika atbalstīts ar 46 balsīm «par» un 20 «pret».

«Terorisma draudu līmenis saglabājas augsts, un Francija, tāpat kā Eiropas Savienība, ir mērķis,» pirms balsojuma sacīja iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs.

Premjerministrs Manuels Valss jau iepriekš bija norādījis – nevar būt ne runas, ka Eiropas futbola čempionāts tiks atcels. Sagaidāms, ka šis svarīgais sporta dzīves notikums, kas risināsies no 10. jūnija līdz 10.jūlijam, piesaistīs divus miljonus futbola līdzjutēju.

Paredzams, ka arī velobraucienam «Tour de France», kas notiks no 2. līdz 24.jūlijam, līdzi sekos vairāki miljoni skatītāju.

«Atteikšanās no sporta notikumiem un kultūras notikumiem nozīmē tieši piekāpšanos terorisma draudu priekšā,» premjers sacīja radio RTL, solot, ka tiks darīts viss, lai samazinātu uzbrukumu iespēju.

Pēc 13.novembra slaktiņa ieviestais ārkārtas stāvoklis februārī jau tika pagarināts uz trim mēnešiem līdz 26.maijam.

Tomēr līdz ar pēdējo termiņa pagarināšanu policijai vairs nebūs tiesību veikt kratīšanu bez tiesas ordera, kā tas ir bijis kopš novembra.

 

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar