ES vienojas iesaldēt Putina un Lavrova aktīvus

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vienošanās par sankcijām pret Krieviju saistībā ar iebrukumu Ukrainā paredz arī iesaldēt ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un ārlietu ministru Sergeju Lavrovu saistītus aktīvus, ziņo AFP, atsaucoties uz trīs ES amatpersonām un kādu diplomātu.

Šie soļi piektdien pievienoti iepriekš ceturtdien vēlā vakarā apspriestajām sankcijām.

Divas amatpersonas, kuras vēlējās palikt anonīmas, stāstīja, ka Vācija un Itālija bija šaubīgas par šādu sankciju piemērošanu, tači lielākā daļa ES valstu to atbalstīja.

 “Financial Times” iepriekš ziņoja, ka ieceļošanas aizliegumu Putinam un Lavrovam nepiemēros, lai turētu atvērtus diplomātiskos kanālus. 

Francijas prezidents Emanuels Makrons piektdien uzsvēra, ka jaunās ES sankcijas būs vērstas pret “visaugstākajām amatpersonām” Krievijā.  

Kā zināms, Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas “tautas republiku” neatkarību no Ukrainas. Putins arī piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai tā nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem. 

24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi “militāru operāciju” Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju “nolikt ieročus”. Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Pēc iebrukuma Ukrainā Amerikas Savienotās Valstis, Kanāda, Lielbritānija paziņoja par jaunām sankcijām pret Krieviju. Arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienojušās par jaunām sankcijām pret Krieviju. Sankciju mērķis ir sodīt Kremli par uzbrukuma sākšanu pret Ukrainu.

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Krievnacists
Krievnacists

Pautus šiem iesaldēt!

Latvietis
Latvietis

Ko, viņi Krieviju apzaguši!?

ērce
ērce

Visus Pūķina un viņa bandas (ieskaitot ģimenes locekļus) aktīvus Rietumu valstīs vajag konfiscēt un vēlāk izmaksāt kā kompensāciju ukraiņiem.