Drošības dienesti brīdina, ka iespējami jauni terorakti Eiropā

terorakti Eiropā

Beļģijas drošības dienesti brīdina par teroristu aktivizēšanos un to, ka iespējami jauni terorakti Beļģijā un Francijā, kā arī Polijā.

Beļģijas drošības dienestu informācija liecina, ka džihādistu grupējuma “Islāma valsts” kaujinieki jau devušies no Sīrijas uz Eiropu, vēsta laikraksts “DH.de”.

Visām Beļģijas tiesībsargājošajām iestādēm tikušas nosūtītas brīdinājuma vēstules.

“”Islāma valsts” kaujinieki, domājams, pirms apmēram pusotras nedēļas atstājuši Sīriju, lai bez dokumentiem caur Turciju un Grieķiju ierastos Eiropā,” norāda drošības dienesti.

Ieročus teroristi jau, iespējams, ir ieguvuši. Beļģijas drošības dienesti norāda, ka teroristu centieni sarīkot uzbrukumus ir “nenovēršami”.

Beļģijā terorakti varētu tikt veikti kādā lielā tirdzniecības centrā Briselē, kādā ASV ātrās ēdināšanas restorānā vai policijas iecirknī.

Beļģijas varasiestādes jau aprīļa sākumā brīdināja, ka “Islāma valsts” atbalstītāji gatavo jaunus teroraktus. Tolaik drošības dienesti uzskatīja, ka tie varētu notikt Eiropas pludmalēs.

Aprīļa sākumā “Islāma valsts” solīja uzbrukumu sarīkot Berlīnē, Londonā un Parīzē.

Tostarp  pirmdienas vakarā Parīzes piepilsētā Manjanvilā uzbrucējs nogalināja policistu un viņa sievu. Slepkava sarunu laikā ar policiju pauda uzticību “Islāma valstij”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar