CIP: “Atmaksas apustuļa” Putina neveiksmes karā Ukrainā rada lielas bažas par viņa vēlmi izmantot kodolieročus

Krievijas neveiksmes tās iebrukumā Ukrainā var pamudināt prezidentu Vladimiru Putinu lietot taktisko vai zemas jaudas kodolieroci, ceturtdien brīdināja ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Viljams Bērnss.

“Ņemot vērā prezidenta Putina un Krievijas vadības potenciālo bezcerību un viņu līdzšinējās militārās neveiksmes, neviens no mums nevar bezrūpīgi uztvert draudus, ko rada potenciāla ķeršanās pie taktisko kodolieroču vai zemas jaudas kodolieroču lietošanas,” sacīja Bērnss savā runā Džordžijas štata Atlantas pilsētā.

Kremlis noteica augstu trauksmes gatavību savos kodolspēkos drīz pēc pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma 24.februārī, bet ASV nav redzējušas “daudz praktisku pierādījumu” par notikumu attīstību šajā jomā, kas radītu lielāku satraukumu, piebilda CIP direktors.

“Mēs acīmredzami esam ļoti nobažījušies. Es zinu, ka [ASV] prezidents [Džo] Baidens ir dziļi nobažījies par Trešā pasaules kara novēršanu, par tāda sliekšņa novēršanu, kad kļūst iespējams kodolkonflikts,” teica Bērnss.

Krievijai ir daudz taktisko kodolieroču, kas ir mazāk spēcīgi par atombumbu, ko ASV nometa uz Hirosimu Otrā pasaules kara beigu posmā.

Krievijas militārajā doktrīnā ir “eskalācijas deeskalācijai” princips, kas paredz dot pirmo triecienu ar zemas jaudas kodolieroci, lai atgūtu iniciatīvu, ja konvencionālā konfliktā ar Rietumiem izveidotos slikta situācija.

Saskaņā ar šo hipotēzi “NATO militāri iejauktos uz vietas Ukrainā šī konflikta gaitā, un prezidents Baidens ir skaidri licis saprast, ka tas nav gaidāms”, sacīja Bērnss.

Bērnss, atceroties savu agrāko darbību ASV vēstnieka Krievijā amatā, asi raksturoja Putinu kā “atmaksas apustuli”, kas gadu gaitā dzīvojis bīstamā “aizvainojuma, ambīciju un nedrošības kombinācijā”.

“Putins katru dienu demonstrē, ka varas kritums var būt vismaz tikpat postošs kā varas pieaugums,” sacīja Bērnss.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
язычник Сколниециньш
язычник Сколниециньш

Пасха — это то самое время, когда нам надо просить у Богини Остары благословение и покровительство. В это время Богиня весны и рассвета Остара благосклонна к людям. Она с радостью выслушает наши молитвы. Надо только дома помолиться Богине Остаре. И зажечь свечечку во славу Богини Остары на праздничном столе. Молитва Богине Остаре на Пасху: «Welcome, welcome, warm fresh earth! Today we celebrate rebirth! Blowing wind, rising sun, Bringing the spring to everyone! Rabbits hopping, chicks in the nest, Spring is the season we love the best! Celebrate the green of the earth with me – Happy Ostara, and blessed be!».… lasīt vēl »

pagāns Skolnieciņš
pagāns Skolnieciņš

Lieldienas ir īstais laiks, lai lūgtu Dievieti Ostaru sniegt mums savu svētību un aizgādību. Pavasara un rītausmas Dieviete Ostara ar prieku uzklausīs mūs un dāvās mums savu labvēlību. Vajag tikai lūgt Dievieti Ostaru savās mājās. Un iedegt svecīti par godu Dievietei Ostarai pie dzīru galda. Lūgšana Dievietei Ostarai: «Welcome, welcome, warm fresh earth! Today we celebrate rebirth! Blowing wind, rising sun, Bringing the spring to everyone! Rabbits hopping, chicks in the nest, Spring is the season we love the best! Celebrate the green of the earth with me – Happy Ostara, and blessed be!». Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš… lasīt vēl »

язычник Сколниециньш
язычник Сколниециньш

Наступило время Пасхи. Католики, протестанты и другие христианине Пасху в этом году отмечают 17. и 18. апреля. Православная церковь Пасху отмечает 24., 25. апреля. Каждый год в Латвии возникает вопрос. Когда надо праздновать Пасху? Что такое Пасха? На эти вечные вопросы неспособны внятно ответить большинство христиан. У нас – в землях балтов – христианство нашим предкам насильно навязал Ватикан со своими вассалами. После смены различных управ, земли балтов оккупировала православная церковь (по своей сути православная церковь это очередной вассал Ватикана). Так крепостное право (узаконенное рабство) длилось до 1861. года. Православная церковь находиться под Московским патриархатом (на попечение Московского Кремля). Какого… lasīt vēl »

pagāns Skolnieciņš
pagāns Skolnieciņš

Ir Lieldienu laiks. Katoļiem, protestantiem un citiem kristiešiem šogad Lieldienas ir 17. un 18. aprīlī. Bet pareizticīgo baznīcai Lieldienas šogad ir 24., 25. aprīlī. Tomēr gadu no gada Latvijā uzvirmo jautājums. Kad tad patiesībā ir Lieldienas? Kas ir Lieldienas? Šie jautājumi ir mūžseni, pat lielākā daļa kristiešu nemācēs atbildēt uz šiem kutelīgajiem jautājumiem. Pie mums – baltu zemēs – kristietību varmācīgi uzspieda Vatikāns un Vatikāna vasaļi. Vēlāk mainoties dažādām varām, baltu zemēs iesoļoja pareizticīgo baznīca (pēc būtības pareizticīgo baznīca ir kārtējais Vatikānā vasalis). Tā arī mūsu senču strādināšana un kalpināšana turpinājās līdz 1861. gadam, kad dzimtbūšana tika atcelta. Mūsdienās pareizticīgo… lasīt vēl »

язычник Сколниециньш
язычник Сколниециньш

Что такое свобода веры? Есть ли в нынешней Европе свобода веры? Есть ли свобода веры в Латвии? 9. статья Европейской конвенции по правам человека говорит нам, что каждый имеет право на свободу мысли, совести и религии; это право включает свободу менять свою религию или убеждения и свободу исповедовать свою религию или убеждения как индивидуально, так и сообща с другими, публичным или частным порядком в богослужении, обучении, отправлении религиозных и культовых обрядов. А также свобода исповедовать свою религию или убеждения подлежит лишь тем ограничениям, которые предусмотрены законом и необходимы в демократическом обществе в интересах общественной безопасности, для охраны общественного порядка, здоровья… lasīt vēl »

pagāns Skolnieciņš
pagāns Skolnieciņš

Kas ir ticības brīvība? Vai mūsdienu Eiropā ir ticības brīvība? Vai mūsdienu Latvijā ir ticības brīvība? Eiropas Cilvēktiesību Konvencijas 1. sadaļas «Tiesības un brīvības» 9. panta «Domu, pārliecības un ticības brīvība» 1. daļā ir teikts, ka ikvienam cilvēkam ir tiesības uz domu, pārliecības un ticības brīvību; šīs tiesības ietver arī brīvību mainīt savu reliģisko piederību vai ticību un nodoties savai reliģijai vai pārliecībai, kā vienatnē tā kopā ar citiem, publiski vai privāti, pielūdzot, izpildot reliģiskas vai rituālas ceremonijas, ievērojot paražas un sludinot mācību. Savukārt, Eiropas Cilvēktiesību Konvencijas 1. sadaļas «Tiesības un brīvības» 9. panta «Domu, pārliecības un ticības brīvība» 2.… lasīt vēl »

Niobe
Niobe

Tā tas notiek, kad atriebīgs punduris sīktirgotājs tiek pie varas. Tad tādam vajag visu un visus bradāt līdz nemaņai, lai vēl un vēlreiz izrādītu savu varenību, kuras nav.

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Krievu utainie ir vislielākie slepkavas, to parāda viņu slepkavnieciskās izdarības Ukrainā. Slava ukrainas varoņiem!

zinātāja
zinātāja

Viskrievijas fīreru vajag novākt, tad tikai būs miers.

aisardzības ministre linda
aisardzības ministre linda

Kā to saprast “nobažījies par trešā pasaules kara novēršanu”? Kas viņš nelasa, ko repše saka. Repše saka, ka trešais pasaules karš jau ir sācies. Tagad gaisu vaig aizsargāt

pareizi
pareizi

Nu, Baidens varbūt nemaz nemāk lasīt latvisku tekstu. Bet cits gan interesanti. Pēdējā laikā Einars Repše sācis biežāk publiski runāt par šo un to. Iespaids, ka kāds viņu vēlēšanu vajadzībām iegādājies.

Vāciets
Vāciets

Man šis savecojies marsietis atgādina vēl vienu idiotu sīkpupu, kas nez kapēc bieži tv redzams! Abi pārgudru ģīmi filosofē par lietām, kas “katrai sētniecei” sen zināms!
Muļķu zeme rullē. Uz priekšu, debīliķi, Latvijas tauta jūs mīl!

einārs
einārs

Es nebiju domājis karu uz šīs planētas. Anunaki jo Andromēdas uzglūn marsiešu resursiem. Pirmām kārtām kriptonītam, kas viņiem vajadzīgs jaunu klonu radīšanai. Tumšā matērija Certum savelk arvien jaunu antimatēriju un džedajiem paliek mazāk laika