Cik pamatots ir novērojums, ka Krievija gada laikā ir spējusi būtiski uzlabot savas militārās spējas?

Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, viens, kas pārsteidza, bija katastrofālā loġistika, plānošana, izslavēto specvienību, izlūkošanas, elektromagnētiskās karadarbības utt. vājums, atpalicība. Divus gadus vēlāk situācija sāk izskatīties pavisam citādāk.

Cik pamatots ir novērojums, ka Krievija gada laikā ir spējusi būtiski uzlabot savas militārās spējas, militāro loģistiku, apgādi, tehnoloģijas, rakstnieks Jurģis Liepnieks vaicā Stratcom izcilības centra direktoram Jānim Sārtam.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kaža
Kaža

Kāda drošiba var būt,ja valsti joprojam pārvalda Kremlim zvērējušie pārkrāsotie un viņu audzēkņi.Kas viņiem liegs pārkrāsoties vai atkrāsoties?Rietumi paši ir pārsteigti par ukraiņu pretestību daudzkārt stiprākam un desmitiem gadu gatavotam iebrucējam.Rietumu nespēja un negribēšana laicīgi apgādāt Ukrainu ar efektīvāku aviāciju,raķetēm ir noželojama piespēle agresoram,par ko var nākties samaksāt ārkārtīgi dārgi.Varonigo ukraiņu vadības publiskai nomelnošanai ir pievienojušies Arestovičs,Švecs,Latiņina ar Kremļa propogandas tekstiem.Diemžēl tādi teksti un dezinformācija tiek izmantoti arī mūsu masu medijos.

Real Warfare
Real Warfare

Man domāt, tu pats ir duraks, kam savukārt ukru meli pietaisījuši smadzeņu podu. Arestovičam vismaz bija kaut kāda izpratne par situāciju. Iekšlietu ministram arī, tikai tas NETĪŠĀM gāja bojā. Bet tur vēl ir saprātīgi ļaudis, kuri cenšas saglābt, ko vēl var. Starp citu, pareizticīgajiem Ukrainā Ziemassvētku svinību pārcelšana ir liels spļāv iens sejā….. Attiecīgl liela kļūda. Varbūt izdomās vēl to Pečorsku Lavru slēgt? ;-)

Dindālz
Dindālz

Tikpat labi varēja intervēt kādu duņu uz ielas.
Iespējams tā pat pateiktu kautko sakarīgāku.

Vongs
Vongs

Krievija ir nodemonstrējusi, ka tās armija nav pusplika pufa vērta. Ķīna viegli paņems Mančūriju.

Ansis
Ansis

Sūds ko tā Krievija ir spējusi uzlabot. Tā turpina lietot savu senu seno “lielgabalu gaļas” metodi.

Joske
Joske

Tā nu gluži nav, piemēram, dronu ražošanu vai pirkšanu ir nokārtojuši, lielgabalu gaļu sadabūjuši, planējošās bumbas sākuši ražot un visu ekonomiku uzlikuši uz kara sliedēm. Ja tik lielu miskasti sāk pārlasīt, tad tomēr var atrast pietiekami daudz noderīga. Vēl, protams, ir naudaskārie, kas par spīti visam gatavi par 30 grašiem piegādāt mikročipus un vēl daudz ko.

Warfare
Warfare

Ir, ir. Atšķirībā no Ukrainas. Nevajag ticēt visādiem ukru meliem, jo būtībā nekaunīgi meli un insinuācijas ir viss, kas tiem atlicis. Jā, ir jau tās Rietumu dāvanas, tikai tām nosliece izbeigties, un jāmaksā būs tik un tā. Daudz.

Ivars
Ivars

Kas tas par izcilibas centru un tā direktoru kas tikai tagad secina ka uzbrūkot zaudē vairāk nekā aizstavoties?

tā, lūk
tā, lūk

Kremļa , pat mazākais zaldātiņš armijā zina, ka uzbrūkot dzīvā spēka zaudējumi ir ntās reizes lielāki nekā tiem, kas aizstāvās…. Mazāk klausos rašistu propagondonus, bet tā vietaā palasi militāro teroriju.

vājums
vājums

Vispār jau vājums bija tikai rietumu, itsevišķi Ukrainas medijos, sociālajos tīklos, twiteros, delfos. Tas saucas kara laika informatīvais karš. Karš ir apgāzis mītus ka rietumu ieroči itkā esot pārāki pār krievu ieročiem. Pēc 24. februāra visi mediji bija pilni ar visa spektra propagandu, nekādas jaunas metodes netika izgudrotas, tika pielietotas visas jau zināmās, grāmatās aprakstītās. Es jau toreiz skatoties LV ziņas, ko eskperti stāsta, un ko safilmējuši ukraiņu un krievu karavīri, aizdomājos, ka vienreiz pienāks diena, kad mediji vairs ilgāk nevarēs melot. Man bija intersanti, ko viņi teiks, kā atzīs ka iepriekš ir melojuši? Bet nē, neviens neatzīs ka ir… lasīt vēl »