Čehijas bijušais ministrs: Putins grib visu Ukrainu un to arī dabūs

Putins grib visu Ukrainu
Krievijas prezidents Vladimirs Putins grib kontrolēt visu Ukrainu un galu galā viņam tas arī izdosies, debatēs par drošības situāciju Baltijas valstīs pavēstījis Čehijas bijušais ārlietu ministrs un opozīcijā esošās liberālās partijas TOP 09 vadītājs Karels Švarcenbergers.

Debates notika Čehijas parlamenta Deputātu palātā.

“Putins nav nedz traks, nedz muļķis. Viņš neiesaistās šādā lielā konfliktā, kas lielākoties negatīvi ietekmēs Krievijas ekonomisko attīstību un izolēs Krieviju, lai iegūtu novecojušu rūpniecību Doņeckā vai pāris ukraiņu ciematu dēļ. Putins vēlas iekarot visu Ukrainu,” paziņoja Švarcenbergers.

Viņš pauda pārliecību, ka divas Minskā panāktās vienošanās par pamieru Maskavu neapturēs.

“Minska nav bijusi nekas cits kā vajadzīgais zīmogs un apstiprinājums Ukrainas teritorijas tālākai okupācijai,” norādīja Švarcenbergers.

Viņš pauda pārliecību, ka prokremliskie kaujinieki galu galā uzbruks Mariupolei un tas ir tikai laika jautājums.

“Sekos tālākas sarunas. Būs Minska III, Minska IV, Minska V un Minska VI. Pamiera līnija galu galā pārklāsies ar Polijas-Ukrainas robežu, vismaz kādu laiku valdīs miers un Ukrainas jautājums būs atrisināts,” norādīja Švarcenbergers, piebilstot, ka Putina mērķis ir Krievijas impērijas atjaunošana.

Eiropas Savienības (ES) bijušais paplašināšanās komisārs Štefans Fīle savukārt debatēs pauda viedokli, ka Krievija intervenci Ukrainā uzskata par līdzekli tādas ietekmes sasniegšanai, kāda ir ASV, un veidu, kā radīt mehānismu, kas ļautu iejaukties Eiropas lietās.

“Tā būtu kā sava veida Drošības padome Eiropā, kurā Krievijai ir veto tiesības,” norādīja Fīle.

“Putinam intervence Ukrainā un Krimas aneksija ir tikai līdzekļi tā sasniegšanai,” norādīja Fīle, kurš agrāk pārstāvēja Čehiju NATO.

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar