Bundesvēra ģenerālinspektors: Vācijai jābūt gatavai karam pēc pieciem gadiem

Vācijai jābūt gatavai karam tuvāko piecu gadu laikā, 10. februārī publicētajā intervijā laikrakstam “Welt am Sonntag” viedokli pauda Vācijas bruņoto spēku (Bundesvēra) ģenerālinspektors ģenerālleitnants Karstens Breiers.

Pēc viņa teiktā, kaujas spēju paaugstināšana līdz kara laika prasību līmenim nozīmē ne tikai personāla un materiālās apgādes gatavību, bet arī nepieciešamību mainīt sabiedrības un pašas Vācijas armijas mentalitāti.

Pirmo reizi kopš Aukstā kara beigām ES saskaras ar iespējama kara draudiem no ārpuses, sacīja Breiers, atsaucoties uz bažām, ka Krievijas karš pret Ukrainu izplatīsies uz citām valstīm. Ja jūs izpētāt analītiķu viedokļus un redzat, “kādus militāros draudus potenciāli rada Krievija, tas mums nozīmē piecus līdz astoņus gadus ilgu gatavošanos”, piebilda Bundesvēra ģenerālinspektors. Tas nenozīmē, ka būs karš, viņš uzsvēra.

Vienlaikus Breiers uzskata, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīcība liecina par nodomu paplašināt karu ārpus Ukrainas. “Es atpazīstu šo Putina nodomu pēc tā, ko viņš raksta un saka, kā arī pēc viņa rīcības Ukrainā,” skaidroja vācu ģenerālis. Turklāt “mēs redzam, ka Krievija ar Valsts domes lēmumu ir pārgājusi uz militāru ekonomiku”, viņš piebilda.

Bundesvēra ģenerālinspektors cīņas Ukrainā nosauca par “briesmīgu agresijas karu ar smagiem upuriem abās pusēs”.

“Veids, kādā Putins sūta savus karavīrus cīņā, ir necilvēcīgs,” viņš uzsvēra.

Pēc Breiera domām, šobrīd ir redzamas noplicināšanas kara pazīmes, un turpmākā notikumu attīstība galvenokārt būs atkarīga no tā, kā Kremlis apgādās fronti un cik daudz karaspēka vēl nolems nosūtīt uz Ukrainu.

Breiers arī atbildēja kritiķiem, kuri pārmet Rietumiem, ka tie piegādā Kijivai ieročus tikai tik daudz, lai turpinātu karu, bet ne lai to veiksmīgi pabeigtu. “Es tiešām neredzu, ka kaut kur būtu apzināti ierobežota palīdzība,” viņš norādīja. Vāciju ierobežo tikai tas, kas ir tās rīcībā un ko var saražot un piegādāt Ukrainas pusei, piebilda Vācijas militārais pārstāvis.

Avots: TVnet

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānītis
Jānītis

Mēs ar Pēterīti nolēmām , ka karš tomēr būs pēc sešiem gadiem !

Jeblonskis
Jeblonskis

Briesmīgi nedapisteņi.
Tādu dēļ arī visa huiņa sākās.

Warfare
Warfare

Pārsmējos. Pēc 5 gadiem….Atgādina vietējos mūlāpus. Ja reiz vispār ir armija, tai jābūt gatavai VIENMĒR. Rīt parīt, pēc nedēļas, no matter. Citādi tik rīko savas pipuku mācības un kāš naudu. Kropli.

par daudz burtiņu
par daudz burtiņu

Ģenerālleitenants zina ko runā. Pavisam cita lieta – vai mūsu parlamenta visamz daļa un jo īpaši PRO prot ispaŗ lasīt? Ne jau pirmo reizi brīdina, bet… viss pie kājas tiek pie pie vagonkas mašīnista mata, un kur tad vēl tās stratēģiskās prioritātes valstī ar stambulu, tamponu automātiem, veloākstiem un kas tik vēl nē valsts robēzas un aizsardzības nostiprināšanai

Levis Ļevuška
Levis Ļevuška

Nu cik var skaitīt, jau reizes 3 tas no fričiem dzirdēts. Somi saka, ka ne nu gluži tūlīt, bet drīz.