Bruņotie spēki pārbauda kaujas gatavību

pārbaude

Trešdien Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē notikusi kaujas gatavības pārbaude.

Kaujas gatavības pārbaudē brigādes apakšvienības veic taktisko maršu, lai pārbaudītu vienību gatavību izvērsties un spēju veikt noteiktos valsts aizsardzības uzdevumus, informē portāls “Delfi”.

Uz kaujas gatavības pārbaudi atsaukti arī brigādes karavīri, kuri šobrīd atrodas atvaļinājumā. Kaujas gatavības pārbaudē piedalās arī 1. mehanizētā kājnieku bataljona 2. kājnieku rota, kas no šā gada 1. janvāra līdz 31. decembrim ir Sevišķi ātras reaģēšanas vienības kaujas grupas sastāvā, esot gatavībā īsā laikā doties uz krīzes vietu, ja tiek pieņemts lēmums par kaujas grupas iesaisti.

Kaujas gatavības pārbaudes bruņoto spēku vienībās notiek regulāri. Saņemot bruņoto spēku komandiera pavēli par kaujas gatavības pārbaudi, vienībai noteiktā laikā un pilnā apbruņojumā jāizvēršas un jāieņem pozīcijas noteiktā rajonā ārpus to pastāvīgajiem izvietojumiem. Kaujas gatavības pārbaudes uzdevums ir pārbaudīt un vingrināt ne tikai vienības vadības iemaņas saņemt un dot pavēli, vadīt operāciju un koordinēt uzdevuma izpildi, bet arī pārbaudīt un vingrināt tās apakšvienību spējas veikt izvirzīšanos, izvēršanos un uzdevuma izpildi. Savukārt taktiskā marša uzdevums ir noteikt apvidus piemērotību taktiskajām mācībām dažāda lieluma un specializācijas vienībām, kā arī pārbaudīt radio sakaru darbību starp bruņoto spēku taktiskā un operacionālā līmeņa vienībām.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krievi nenāk jau 27 gadus
krievi nenāk jau 27 gadus

Visi šitentie tā saucamie bruņotie spēki ir domāti tikai tam, lai apspiestu iedzīvotāju nemierus, kad tādi sāksies. Par to, ka sāksies, nav nekādu šaubu. Visi vadži reiz lūst.