Brisele nepiešķirs līdzekļus žogu būvniecībai uz ES ārējām robežām nelegālo migrantu apturēšanai

dzeloņdrātis

Eiropas Savienības (ES) prezidente Urzula fon der Leiena piektdien paziņojusi, ka, neskatoties uz vairāku dalībvalstu prasībām, Brisele nepiešķirs līdzekļus žogu būvniecībai uz bloka ārējām robežām nelegālās imigrācijas plūsmu apturēšanai.

Pēc pašas teiktā, fon der Leiena Eiropas Savienības (ES) samitā dalībvalstu līderiem esot uzsvērusi, ka saskaņā ar ilgstoši uzturēto Briseles nostāju “finansējuma dzeloņstieplēm un mūriem nebūs”.

Virkne dalībvalstu, kas cenšas apturēt nelegālo imigrantu pastāvīgos mēģinājumus pārvarēt to robežas, pastiprinājušas spiedienu uz Briseli, lai panāktu finansiālo atbalsti žogu izbūvei uz to robežām.

Visaktīvāk šo jautājumu lobē Polija un Lietuva, kas pēdējā laikā pakļautas pastiprinātam nelegālo imigrantu spiedienam, ko organizē kaimiņos esošā Baltkrievija.

ES apsūdz Minsku par Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu pilsoņu transportēšanu uz Baltkrieviju un to novirzīšanu uz Lietuvas, Polijas un Latvijas robežu, piespiežot tos nelegāli doties uz bloka teritoriju, lai tādējādi atriebtos Briselei un ES dalībvalstīm par sankcijām, kas tika ieviestas pēc pagājušā gada Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanas un tai sekojošo masu protestu brutālās apspiešanas.

“Baltkrievijas valdības rīcību mēs uzskatām par hibrīduzbrukumu,” žurnālistiem Briselē atkārtoti norādīja arī fon der Leiena.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: delfi.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ērce
ērce

Humānisma fanātiķi grib uzspiest savas “vērtības” visiem. Galu galā, “cilvēks” tagad ir Dieva vietā šiem fanātiķiem.

Bērtulis
Bērtulis

Izsktās ka tam norautajam karogam un Tihanovskai ir papildus izmaksas.. Tas bija tik paredzami, ka lēti nebeigsies kašķis ar kaimiņvalsti. Būtu tikai godīgi, ja izmaksas piedzītu no attiecīgajiem karogu rāvējiem un citiem, konkrētiem personāžiem.