Brīdina, ka ārzemju specdienesti arvien biežāk vervēs Latvijas iedzīvotājus

NATO sabiedrotajiem nostiprinoties Baltijā, ārvalstu specdienesti Latvijā arvien biežāk mēģinās iegūt izlūkošanas informāciju, ieskaitot vietējo iedzīvotāju vervēšanu, sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V).
.
Komentējot DP šonedēļ paziņoto, ka tā aizturējusi Latvijas pilsoni par spiegošanu kādas ārvalsts labā, Latkovskis norādīja, ka ārpus NATO un Eiropas Savienības (ES) bloka esošu valstu specdienesti arvien biežāk mēģinās iegūt informāciju Latvijā, ņemot vērā, ka NATO drošības nolūkos nostiprina savus spēkus Baltijā.Viens no izlūkošanas veidiem ir darboties ne tikai zem diplomātiskā piesega, bet arī vervēt Latvijas iedzīvotājus, un šādi vervēšanas mēģinājumi būs arvien vairāk, norādīja deputāts.«Atgādināšu, ka pēc NATO valstu lēmuma, ņemot vērā Krievijas organizēto agresiju Ukrainā, Latvijā ir dislocēts lielākais NATO kontingents starp Baltijas valstīm un Poliju. Ādažu bāzes paplašināšanās, militārā transporta loģistikas ceļi jeb tā dēvētā militārā Šengena ir piemēri, kas noteikti interesē ārpus ES un NATO bloka esošu valstu specdienestus. Noteikti prognozējama daudz lielāka interese par Nacionālo bruņoto spēku un NATO izvietojumiem un dislocēto personālu,» norādīja Latkovskis.

Politiķis neesot informēts, kuras valsts labā DP nesen aizturētais Latvijas pilsonis spiegojis un kādu informāciju vācis, taču viņš atsaucās uz DP publiskajos pārskatos minēto, ka nozīmīgāko apdraudējumu un izaicinājumus pretizlūkošanas jomā Latvijā radījuši Krievijas specdienesti. Līdztekus Krievijas specdienestiem Latvijā turpinājuši darbību arī citu valstu specdienesti.

Lai arī Igaunijā ar lielāku regularitāti nekā Latvijā aizturētas personas par spiegošanu Krievijas labā Latkovskis norādīja, ka nav pamata kritizēt Latvijas drošības iestādes par nespēju novērst izlūkošanas draudus. «Protams, ir žēl, ka Igaunijā spiegi spējuši darboties pat pašu specdienestu vidū, taču ir apsveicami, ka Latvijas DP ir spējusi personas aizturēt par šo noziegumu, tāpēc Latvijas specdienestiem svarīgi ir neatslābt,» piebilda komisijas vadītājs.

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nu ja
nu ja

Nu ko te vervēt! Krievijas čekistu te pilns, viņu to valsti vada. Bet ASV tāpat par Latviju visu zina.