Bijušais NATO šefs: ja Putinam izdosies sasniegt savus mērķus Ukrainā, nākamā būs Moldova, tad Gruzija, un visbeidzot Baltijas valstis

Bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens intervijā žurnālam “The Atlantic” atzinis, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins labprāt gribētu iekarot arī Baltijas valstis, bet gaidāmā Zviedrijas un Somijas pievienošanās NATO krietni apgrūtinās šādu Krievijas plānu īstenošanu.

“Realitāte ir tāda: ja Putinam izdosies sasniegt savus mērķus Ukrainā, viņš neapstāsies Ukrainā. Nākamais mērķis būs Moldova, tad Gruzija, un visbeidzot Baltijas valstis,” uzskata Rasmusens.

“Taču šis projekts viņam kļuvis daudz sarežģītāks, jo pēc Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO Baltijas jūra kļūs par NATO jūru. Tādēļ triju Baltijas valstu aizsardzība tagad būs daudz vieglāka un efektīvāka. Ja mēs gribētu, mēs varētu nobloķēt visu iekļūšanu un izkļūšanu no Krievijas caur Sanktpēterburgu.”

Rasmusens secina, ka Zviedrijas un Somijas pievienošanās NATO uzskatāma par Putina “stratēģisko sakāvi”.

“Viņš daudzkārt ir teicis, ka reaģēs, ja NATO pietuvosies Krievijas robežām. Tagad līdz ar Somijas pievienošanos viņš ir ieguvis vēl 1300 km robežas ar NATO. Viņš gribēja mazāk NATO, bet dabūja vairāk NATO.”

Rasmusens ir bijušais Dānijas premjerministrs, kurš bija NATO ģenerālsekretārs no 2009. līdz 2014. gadam.

Atskatoties pagātnē, Rasmusens atzīst, ka Rietumi pārāk maigi reaģējuši uz Krievijas uzbrukumu Gruzijai un Krimas aneksiju, tādējādi iedrošinot Putinu uz jaunām militārām avantūrām.

“Mēs nosūtījām nepareizu signālu Putinam: gan pēc iebrukuma Gruzijā 2008. gadā, gan pēc iebrukuma Ukrainā 2014. gadā. Viņš nosprieda, ka bez jebkādām sekām varēs sagrābt kaimiņvalstu teritoriju.”

Rasmusens asi kritizējis Francijas prezidenta Emanuela Makrona izteikumus, ka nevajadzētu “pazemot Krieviju” un Putinam jādod iespēja “saglabāt seju”.

“Makrona izteikumi bija katastrofāli. Tie radīja iespēju, ka mēs tuvojamies jaunai pasaules kārtībai, kur valda nevis likuma vara, bet gan stiprāko vara. Ja Putins var nesodīti sagrābt Ukrainas teritoriju, tas ir briesmīgi, jo kas sekos pēc tam?”

“Tas arīdzan sūta ļoti sliktu signālu, piemēram, Ķīnai. Ķīnieši ļoti uzmanīgi vēro situācijas attīstību Ukrainā. Ja Putinam izdosies sagrābt Krimu un varbūt arī Donbasu, nostiprinot šos ieguvumus ar miera līgumu, Ķīna to varētu uztvert kā aicinājumu ar spēku sagrābt Taivānu.”

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ješka
Ješka

Mums tak visu laiku borē, ka Latvijai nekas nedraud, jo mūs sargā 5. pants. Tagad sanāk, ka pat NATO bijušais vadītājs saka, ka būs girsā.

ērce
ērce

Vēsturē ir bijuši vairāki traki diktatori, kuriem lielummānija ir pirmā vietā un tautas labklājībā pēdējā. Pūķins ir viens šajā sērijā.

Nja
Nja

Paldies par regulāro biedēšanu, var jau saprast tas tagad trendā.

Gogo
Gogo

Nuja. Nav tak pamata. Krievija ir ļoti miermīlīga valsts.

:D:D
:D:D

Ja dzīvo kaimiņos tad baidies visu mūžu!

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Rasmusens laikam lasa tikai vikipēdiju. Viņš laikam nezina, ka latvija de facto jau ir rosijas impērijas sastāvā.

Bibigons
Bibigons

Brīnums, kā viņš vēl kādas ekstrasensu cīņas nav vinnējis ar tādām nākotnes paredzēšanas spējām :D