Barišņikovs Putinam: Jūsu pasaule, ja tā nepamodīsies, mirs no savām bailēm

Pasaulslavenais baleta mākslinieks Mihails Barišņikovs trešdien publicējis atklātu vēstuli Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam.

“Prezidenta kungs,

Jūsu galminieki bailēs pavēlēja bloķēt mūsu interneta vietni – “Настоящая Россия” (Īstā Krievija). Viņu bailes ir saprotamas. Savukārt mums tās dod pārliecību, ka taisnība ir mūsu pusē.

Tāpat kā agrāk, kad manā bērnībā jūsu priekšteči man, krievu virsnieka dēlam, Latvijā piešķīra okupanta lomu, tā nepielipa. Es iemācījos latviešu valodu, un kopš 26 gadu vecuma, uz visiem laikiem atsakoties no jūsu skolotāju piešķirtajām lomām, jau gandrīz pusgadsimtu dzīvoju kā brīvās pasaules cilvēks! Un mani joprojām sauc par krievu. Un par krievu rakstnieku sauc manu draugu Borisu Akuņinu, un par krievu ekonomistu – Sergeju Gurijevu. Tādi cilvēki kā mēs krievu pasaulei esam nesuši lielāku godu, nekā visi jūsu neprecīzie augstas precizitātes ieroči.

Jūsu krievu pasaulei – baiļu pasaulei, pasaulei, kas dedzina ukraiņu valodas mācību grāmatas, nav lemts būt, kamēr būsim mēs, kas bērnībā esam vakcinēti pret šo mēri.

Mūsu pasaulei ir lemts būt, par spīti visiem jūsu pūliņiem mūs bloķēt. Mēs zinām, kā saglabāt mūsu krievu pasaules vērtības. Bet jūsu pasaule, ja tā nepamodīsies, mirs no savām bailēm.

Jūs zināt, no kā baidāties. Pareizi darāt. Jūs zināt, kādi ieroči trāpa precīzi!

Mihails Barišņikovs”

Mihails Barišņikovs martā kopā ar rakstnieku, detektīvromānu autoru Borisu Akuņinu un Krievijas ekonomistu Sergeju Gurijevu izveidoja labdarības fondu Ukrainas atbalstam “Īstā Krievija”.

Mihails Barišņikovs: Es nevaru ietekmēt politiku vai mest Molotova kokteiļus, bet mazākais, ko varu darīt, ir palīdzēt pēc iespējas vairāk bēgļiem – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Открытое письмо Михаила Барышникова (truerussia.org)

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar