Baltkrievu opozīcijas aktīvists: Baltkrievija gatavo irākiešu un afgāņu veterānus bruņotiem uzbrukumiem uz ES robežas

migranti

Baltkrievija gatavo afgāņu un irākiešu kara veterānus bruņotu uzbrukumu veikšanai uz Polijas robežas, brīdinājis kādreizējais Baltkrievijas diplomāts un ministrs Pāvels Latuška.

“Migrācijas krīzi Lukašenko izmanto, lai Eiropas Savienības teritorijā nogādātu cilvēkus, kam ir [militārā] pieredze un kas papildus apmācīti Baltkrievijas teritorijā teroraktu veikšanai,” sarunā ar tīmekļa izdevumu “EUobserver” pavēstījis Latuška, kas savulaik bijis Baltkrievijas vēstnieks Francijā un Polijā, kā arī ieņēmis kultūras ministra amatu.

Pēc pagājušā gada prezidenta vēlēšanām viņš krita Aleksandra Lukašenko režīma nežēlastībā un devās trimdā uz Poliju, kur iesaistījies Baltkrievijas opozīcijas darbībā.

Kopš pirmdienas notiek masveidīgi migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas puses vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

“Nākamais, ko Lukašenko mēģinās panākt, ir lokāls militārais konflikts uz ES robežas, bet līdz tam viņš pasaulei tirgos humanitārās katastrofas bildīti, kurā tiks vainoti eiropieši,” norādījis Latuška. “Tā ir nacisma laikmeta propaganda.”

Viņš stāsta, ka laikā no jūlija līdz septembrim transportēšanai uz Baltkrieviju starp afgāņiem un irākiešiem tikuši īpaši atlasīti kara veterāni. Viņi tikuši apmācīti Baltkrievijas Valsts robežapsardzības komitejas Īpašo aktīvo pasākumu dienesta (OSAM) bāzē, kas atrodas netālu no Opsas pilsētiņas valsts ziemeļrietumos.

Kaujinieku apmācību veicis Marjina Horkā dislocētās 5. atsevišķās mobilo spēku īpašo uzdevumu brigādes personāls. Šī vienība pagājušā gadsimta 80. gados karojusi Afganistānā, un tajā joprojām ir Krievijas militārā izlūkdienesta (GRU) instruktori.

“Tur tika apmācīti Irākas pilsoņi. Tagad viņi apmāca afgāņus no Tadžikistānas teritorijas, kam ir kaujas pieredze,” pastāstījis Latuška. “Protams, tie nav desmitiem apmācīto cilvēku. Tās ir atsevišķas personas.”

“Viņi tiek gatavoti sadursmēm ar ieroču pielietošanu uz Baltkrievijas–ES robežas,” piebildis bijušais diplomāts, atsaucoties uz augsta ranga avotiem Baltkrievijas izlūkdienestos.

Latuška norādījis, ka viņš nevar nosaukt nevienu vārdu vai parādīt stāstīto apliecinošus dokumentus, jo viņa avoti pakļauti visaugstākajam riskam. Par šādas informācijas izpaušanu tiem Baltkrievijā draud nāvessods.

Polijas varasiestādes ir informētas par Latuškas rīcībā esošo informāciju un brīdinājušas par iespējamām bruņotām sadursmēm.

Polijas vēstnieks Eiropas Savienībā (ES) otrdien aiz slēgtām durvīm informēja pārējo dalībvalstu pārstāvjus par bīstamo situāciju.

“Saruna skāra slepena rakstura operatīvo informāciju,” pavēstījis kāds par sanāksmes gaitu informēts avots.

Uz jautājumu, vai diplomāti apsprieduši iespējamas bruņotas sadursmes, avots atbildējis: “Līdz šim nav bijuši incidenti” ar kaujas munīcijas pielietošanu.

“Taču situācija ir saspringta. Baltkrievu karavīri cenšas izprovocēt poļu karavīrus, tiem tuvojoties, pielādējot ieročus un tos nomērķējot,” piebildis avots.

Tikmēr saņemtas ziņas, ka šāvieni jau ir izskanējuši.

Poļu karavīri ziņo, ka Baltkrievijas militārpersonas, kuras pirmdien atradušās aiz migrantu pūļa, kas mēģināja ielauzties Polijas teritorijā, esot šāvušas gaisā.

Tikmēr Minska apsūdz Polijas pusi par brīdinājuma šāvieniem, pirmdien atvairot nelegālos imigrantus no robežas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Arturs
Arturs

Ko tik cilvēki nav gatavi pateikt par savas dienišķās maizes riecienu..

Latvietis
Latvietis

Normāli! Ūsinais gorilla, roc bedri beigtajiem.!

Priekulis
Priekulis

Sanatorium “Belorusija” Bulduru prospekts 4/8, Jūrmala, LV-2010, Latvija

juaņa
juaņa

Tā būs liela problēma, jo sagatavotie veterāni taisīs terora aktus – šaus, spridzinās un vēl visu, lai padarītu dzīvi nestabīlu.

Fedja
Fedja

Nu, latvju strēlnieki, laiks radīt šausmas naidniekam!

Vāvere
Vāvere

Atceros? jau krietni pasen puaro Liepnieks rakstīja par iespejamā hibrīdkara scenāriju Latvijā – šķita maz ticams. Taču mainās laiki – laiks pārpublicēt ar apgreidu versiju 2.0?

Fedja
Fedja

Zoss Vāvere, vai tad jau hibrīrdkarš jau Latvijā?

Fedja
Fedja

Protams, tā problēma tiks atrisināta.

Stienis
Stienis

Kariņam tas viss ir nieks. $ūds ar iespējamu karadarbību – Krišjānim galvenais ir spēlēt kovīda cirku, sodīt cilvēkus par braukšanu autobusā un biedēt tautu par “ārkārtīgi bīstamo” svecītes aizdegšanu svētkos savās pilsētās.

Fedja
Fedja

Baigi, duraks pārbijies no Kariņa.