Baltkrievijas robežsargi piedāvā šaujamieročus nelegālajiem migrantiem Latvijas robežas šķērsošanai

Baltkrievijas robežsargi ir mēģinājuši apbruņot nelegālos robežpārkāpējus, kas šķērso Latvijas robežu, un pierunāt pārkāpējus uzbrukt Latvijas robežsargiem. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts. 

Robežsardzes šefs norādīja, ka Latvijas un Baltkrievijas robežsargiem nav bijušas tiešas sadursmes, taču esot saņemta informācija, ka ir bijuši Baltkrievijas dienestu mēģinājumi pārkāpējus “pierunāt apbruņot un veikt agresiju pret Latvijas robežsargiem”.

Pēc Pujāta teiktā, Baltkrievijas robežsargi robežpārkāpējiem piedāvājuši pat šaujamieročus, lai tie dotos pāri Latvijas robežai. 

Robežsardzes priekšnieks uzskata, ka dažāda veida provokācijas no baltkrievu robežsargu puses ir sagaidāmas ar lielu varbūtību.

“Ir bijusi verbāla agresija vērsta pret Latvijas robežsargiem no Baltkrievijas dienestu puses. Sekojam līdzi, protams, arī tam, kas ir noticis Polijā, kur tika fiziska vardarbība lietota pret Polijas robežsargiem. Šādu risku iespējamību mēs vērtējam kā diezgan augstu,” atzīmēja Pujāts.

Robežsargi pērn rudenī un šogad ziemā konstatēja, ka Irāna bija dominējošais sākumpunkts nelegālajai migrācijai uz Baltijas valstīm. Pujāts norādīja, ka šāda nelegālās migrācijas plūsma skaidrojama ar attiecību sildīšanu starp Krieviju un Irānu, ļaujot Krievijā ieceļot cilvēkiem no Irānas bez vīzām. Tas veicina Irānas iedzīvotāju interesi doties uz Maskavu, to vēlāk izmantojot kā hibrīdieroci pret Eiropas Savienības valstīm.

Robežsardze regulāri informē valdību par situāciju uz robežas. Tas, vai būtu jāpagarina ārkārtējā situācija, kas izsludināta Baltkrievijas pierobežā, būšot redzams maijā, pauda Pujāts.

Pastāvīgais žogs uz robežas izbūvēts vairāk nekā 52 kilometru garumā. Līdz ar to, Pujāta ieskatā, nevarot runāt ne par kādām atkāpēm no grafika, un 2024.gadā plānota žoga izbūves pabeigšana.

“Žogs neatrisinās visus izaicinājumus, žogs ir aizkavējošs elements,” skaidroja Pujāts, piebilstot, ka bez žoga nepieciešams arī pilnvērtīgs tehnisko palīglīdzekļu aprīkojums, lai pārkāpumus uz robežas varētu fiksēt ar tehniku un robežsardze varētu manīt savu darbības modeli no patrulēšanas uz reaģēšanu.

Pujāts saskata arī provokāciju pieauguma riskus no robežas otras puses – ir bijuši verbāli uzbrukumi no Baltkrievijas dienestu puses pret Latvijas robežsardzes. Tiek sekots līdzi arī tam, kas notiek uz citu valstu robežām, kur bijuši arī fiziskas vardarbības gadījumi. Tikmēr ir bijusi informācija par baltkrievu robežsargu vēlmi apbruņot nelegālos migrantus pat ar šaujamieročiem.

Uz Latvijas-Krievijas robežas, salīdzinot ar citām valstīm, ir mazākā Krievijas pilsoņu plūsma. Pērn noformēti 906 atteikumi Krievijas iedzīvotājiem par ieceļošanu Latvijā, šogad – jau vairāk nekā 100. Galvenais iemesls tam ir draudi sabiedriskajai drošībai, skaidroja Pujāts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Valdis
Valdis

Staķis nolaida karogu, tagad turat muti, piplaki, stulbie!

Hibrīdkarš
Hibrīdkarš

Bet kas tad sāka to hibrīdkaru ar Baltkrieviju? 2020. Gada augustā te visādi rinkeviči izdomāja pasludināt vēlēšanas Baltkrievijā par “nozagtām”, tad nākošajā pavasarī sākās karogu raušana. Iedomājaties kādas vaimanas un kaukšana te sāktos, ja Baltkrievija te pasludinātu vēlēšanas par nozagtām un finansētu nemierus? Nemaz nebrīnītos ja pēdējās vēlēšanas tiešām izrādītos nozagtas, kā savādāk tādas vienotības atkal tiek ievēlētas?

Un vēl
Un vēl

Par ko tu vēlēji?

ērce
ērce

Latvijai vajag stingrāku stāju pret Lukašenko teroristisko režīmu. Austrumu robeža jānoslēdz, kā Lietuva to ir darījusi.

sorosīts Valča Mūrnieks
sorosīts Valča Mūrnieks

Ja kāds iedomāsies sākt sargāt Latvijas robežu, es uzdošu kādam (-ai) kretīnam (-ei) safabricēt pret viņu kriminālprocesu. P.S. Kā to ja darīju divas reizes.

Betonētājs
Betonētājs

Vai kāds izmeklē pret robežsargu priekšniekiem nepamatotas represijas pirms bēgļu krīzes, tādējādi apdraudot valsts drošību?

levitkucins
levitkucins

Nee. Es gribu atjaunot Vitebskas guberņu, apvienojot manu tēvzemi Baltkrieviju ar šito Latkrieviju

pišķiks
pišķiks

viss atkarīgs no maksātspējas – var dabūt arī bruņu transportieri. Žogs jau tikai tā pa gabaliņam tāds drāšu pinumiņš, par to ar īpaši zaļajiem koridoriem zaļajai ilgtspējai