Baltkrievija brīdina Poliju par iespējamām “provokācijām”

Baltkrievija otrdien brīdinājusi Poliju atturēties no “provokāciju” organizēšanas pie abu valstu savstarpējās robežas, vēsta LETA.

“Mēs jau iepriekš vēlamies brīdināt Polijas pusi pret jebkādām provokācijām, kas vērstas pret Baltkrievijas Republiku, lai attaisnotu nelikumīgu spēka lietošanu pret neaizsargātiem, neapbruņotiem cilvēkiem, starp kuriem ir daudzas sievietes un bērni,” teikts Baltkrievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Kā zināms, pirmdien simtiem nelegālo migrantu mēģināja no Baltkrievijas vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

Lai gan Minskas organizētā nelegālo imigrantu plūsma pār Polijas, Lietuvas un Latvijas robežām turpinās jau kopš vasaras, šī bija pirmā reize, kad sarīkots tik masveidīgs mēģinājums nelikumīgi šķērsot Polijas robežu.

Polijai, tostarp pielietojot ūdensmetēju un asaru gāzi, pirmdien izdevās atvairīt pirmo triecienu, taču sagaidāms, ka tas tiks atkārtots, jo Baltkrievijas robežsargu apsardzībā nelegālie imigranti Kužnicas rajonā izveidojuši plašu nometni.

Tikmēr Minska no savas puses brīdinājusi Varšavu par situācijas eskalācija, kā arī norādījusi, ka Polijas izturēšanās pret migrantiem būšot “lakmusa papīrs”, kas liecinās par tās uzticību starptautiskajām tiesībām.

Savukārt Baltkrievijas Aizsardzības ministrija noliegusi, ka nelegālo imigrantu vilni koordinē Minska, apgalvojot, ka tās esot nepamatotas apsūdzības.

Ministrija piebildusi, ka Polija necenšoties rast problēmas  “konstruktīvu risinājumu” un pacēlusi “pašreizējo konfliktsituāciju politiskā līmenī”.

Minska apsūdzējusi Varšavu par karaspēka nosūtīšanu uz robežu, iepriekš nebrīdinot Baltkrieviju, kas esot pretrunā ar savstarpējiem līgumiem.

Baltkrievija norādījusi, ka saskaņā ar šiem līgumiem gadījumos, ja uz pierobežu tiek nosūtīti vairāk nekā 6000 karavīru, nepieciešama pretējās puses novērotāju klātbūtne.

Tikmēr Baltkrievijas iekšlietu ministrs Ivans Kubrakovs sarunā ar valstij piederošo ziņu aģentūru BELTA izteicies, ka migranti, kas nelegāli cenšas iekļūt Eiropas Savienībā (ES), Baltkrievijā uzturoties “legāli”, tādējādi faktiski apstiprinot Minskas lomu nelegālās imigrācijas un cilvēku kontrabandas organizēšanā.

“No migrantu puses līdz šim nav bijis likumpārkāpumu,” norādījis Kubrakovs, kurš ir tieši atbildīgs par vardarbīgo pagājušā gada protestu apsiešanu, opozīcijas aktīvistu spīdzināšanu un slepkavībām.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


17
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Arturs
Arturs

Nelikumīgas darbības deleģitimizē varu no ikvienas robežas puses…ikvienu valsti var apēst savā laikā, savā vietā, ar noteiktu metožu klāstu, uzreiz vai pakāpeniski…notiekošais ir lielakas shēmas elements.

Latvietis
Latvietis

Šausmas, kā šie piegāna baltkrievu svēto zemīti! Nedod, Dievs, tādu postu!

Latvietis
Latvietis

Batjka, kā tu tās čupas savāksi?

Fedja
Fedja

Poli, lai šie paliek uz dzīvi Baltkrievijā.

Kestutis
Kestutis

Lai cik st… tas nebūtu, mūs glàbja ka esam nabadzīgākā valsts eiropā.

Fedja
Fedja

Nu ja, plikadīda bez biksēm.

Fedja
Fedja

Nedrīkst vērt robežu vaļā! Ieplūdīs Āfrikas un Tuvo austrumu migrantu miljoni!
Būs šausmas!

juaņa
juaņa

Tagad būtu laiks iesniegt ES tiesā prasību neatzīt par bēgļiem un migrantiem tos, kas iebruk caur Baltkrieviju.

Fedja
Fedja

Polis jau tiesā šos ar ūdensmetējiem un gumijas lodēm.

irākietis-Lukaša ierocis
irākietis-Lukaša ierocis

Poli, gorilla sāk dusmoties.

irākietis-Lukaša ierocis
irākietis-Lukaša ierocis

Baltkriev, brāli! Tev tas ūsainais gorilla jāpadara nekaitīgs Baltkrievijai!

irākietis-Lukaša ierocis
irākietis-Lukaša ierocis

Viss ir skaidrs, bet kur aizplūst tās urīna straumes un pazūd tās sūdu čupas?

Ņemu popkornu un skatos
Ņemu popkornu un skatos

Tā ir maksa ko Lietuvai un Polijai būs vēl ilgi jāmaksā par iejaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās pagājušogad un šogad pavasarī, neizskatās ka tuvākajos gados tur būs kāds risinājums. Cik sapratu Baltkrievijā migranti atstāj naudu, maksā par vīzu, bet izdevumus rada Lietuvai un Polijai.

irākietis-Lukaša ierocis
irākietis-Lukaša ierocis

Kādi gan tur izdevumi, bet baltkrieva žēl gan, ka divi mīlnieki saradojušies.

Stienis
Stienis

Tev gan savdabīga izpratne par starptautiskām attiecībām. 1) Lietuva pamatoti uztraucas par Astravjecas AES (ne)drošību, kas kā zināms atrodas vien nepilnus 60 km no Viļņas un dzesēšanai izmantos Neres upes ūdeni, kas LT ir ļoti svarīgs ūdens resurss. Nav noslēpums, ka baltkrievi liek mīksto jebkādām inspekcijām, kā tas ir pieņemts pārējā civilizētā pasaulē. Loģiski, ka LT izmanto katru izdevību par to atgādināt baltkrieviem un pārējai pasaulei. 2) Baķkas izgājiens ar Ryanair lidmašīnas NOLAUPĪŠANU vispār bija plānprātības kalngals, un ja tev liekas, ka valsts, kura bija konkrētā lidojuma galamērķis, nedrīkst skaidrā valodā pateikt, ko par to domā un cik liels noziegums… lasīt vēl »

> Stienis
> Stienis

1)Par kādu nedrošību iet runa, ja starptautiskā atomenerģijas asociācija vai kā viņu sauca neko kur piesieties neatrada? Es vairāk ticu starptautiskajai organizācijai nekā Lietuvai. Es tur saskatu citu problēmu, Lietuva pati gribēja būvēt AES slēgtās Ignalinas vietā, bet Baltkrievija pasteidzās, ES nedos vairs naudu lai būvētu reģionā vēl vienu AES, tāpēc Lietuvai nekas cits neatliek kā izplatīt baumas ka AES ir nedroša. 2) ja papēta, tad lidmašīnu nosēdināšana ir ierasta prakse, baltkrievi neko jaunu nav izdarījuši, to iepriekš ir darījušas arī citas valstis. Ukrainā ir sēdināti krievi, ASV arī ir to darījušas. Ja nemaldos, tad Briti arī ir sēdinājuši lidmašīnas,… lasīt vēl »

Fedja
Fedja

Sūdīgi tu esi sapratis, popkorn.