Baltijas valstu aizsardzības ministri vienojas par Baltijas Aizsardzības līnijas izveidi

Baltijas valstu aizsardzības ministri

Krievijas aizvien pieaugošie draudi ir likuši Baltijas valstīm gatavoties iespējamai kaimiņvalsts agresijai. Lai atturētu Krievijas imperiālistiskās vēlmes, šodien Baltijas valstu aizsardzības ministri Rīgā parakstīja vienošanos par Baltijas Aizsardzības līnijas izveidi.

Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejas sanāksmē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministri parakstīja vienošanos par Baltijas Aizsardzības līnijas izveidi, lai stiprinātu Baltijas valstu un NATO austrumu robežu.

“Kopā ar Igaunijas un Lietuvas aizsardzības ministriem nolēmām uzsākt Baltijas Aizsardzības līnijas izveidi. Šī iniciatīva militāri būtiski stiprinās mūsu valstu spējas aizsargāt savas robežas, nodrošinot iespējamā pretinieka kustības aizkavēšanu un bloķēšanu. Šis būs kopējs Baltijas valstu projekts un palīdzēs arī NATO aizsardzības plānu ietvaros,” pauž aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Lai atturētu un bloķētu jebkādu potenciālu agresorvalsts militāru agresiju pret Baltijas valstīm, plānots nākotnē attīstīt un izvietot dažādus pretmobilitātes pasākumus pie NATO un Eiropas Savienības ārējās robežas.

“Mēs visi saprotam, ka mēs nevaram mainīt savus kaimiņus Krieviju un Baltkrievijas. Tas nozīmē, ka mums ir kopīgi jāstājas pretī šo valstu apdraudējumam. […] Kopīga Baltijas aizsardzības līnija ir nepieciešama, lai iegūtu laiku, īpaši ņemot vērā, ka mums nav stratēģiskais dziļums, lai stātos pretī Krievijai. Tieši tādēļ mums ir jābūt gataviem jau no pirmās sekundes,” sacīja Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs (Hanno Pevkur).

Viņš skaidro, ka Baltijas aizsardzības līnija saturēs jau savlaicīgi izvērstas karavīru aizsardzības pozīcijas, kā arī agrīnās brīdināšanas sistēmas un iepriekš sagatavotas munīcijas noliktavas. Vienlaikus Igaunijas aizsardzības ministrs arī uzsver, ka šāda aizsardzības plāna faktiskā ieviešana prasīs ilgāku laiku.

Tāpat tikšanās laikā aizsardzības ministri, uzsverot pretgaisa aizsardzības spēju attīstību, kā būtisku Baltijas reģiona aizsardzības sastāvdaļu un turpinot raķešu artilērijas spējas ieviešanu, parakstīja Raķešu artilērijas sadarbības nodoma vēstuli, lai pilnveidotu savstarpējo sadarbību apmācībā, sistēmu uzturēšanā un pārrobežas darbībā.

Baltijas valstis apliecināja apņēmību stiprināt atbalsta sniegšanu Ukrainai ar koalīciju palīdzību un atbalstīt viena otru šo koalīciju attīstībā. Tāpat Baltijas valstis turpinās Ukrainas karavīru apmācību.

Gatavojoties NATO samitam Vašingtonā, Baltijas valstu aizsardzības ministri tikšanās laikā pauda vienbalsīgu atbalstu Ukrainas uzņemšanai NATO un Eiropas Savienībā, kā arī uzsvēra nepieciešamību mērķtiecīgi stiprināt NATO pretgaisa aizsardzību reģionā.

Kā zināms, no 18. līdz 19. janvārim Rīgā notika Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejas sanāksme, kurā piedalījās Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks (Arvydas Anušauskas) un Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs (Hanno Pevkur).

Baltijas valstis uztur regulāru aizsardzības ministru un bruņoto spēku komandieru, kā arī ekspertu līmeņa dialogu par aizsardzības politiku un spēju attīstību. Noslēdzoties Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejas sanāksmei, vadošās valsts lomu trīspusējā sadarbības formātā no Latvijas pārņem Lietuva.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
real warfare
real warfare

Nuja, uzbrukuma gadījumā tak vismaz kādu pusstundiņu grib novilkt, lai paspētu aizlaisties un turpināt gudri d…st, bet jau no drošas vietas. Nebūs tak nekāda uzbrukuma, paranoiķi. Baidās no savas ēnas, laikam ir iemesls, suns zin, ko ēdis. Starp citu, runājot par suņiem…. Nupat izlasīju. ka Ukrainā par bīstamām atzītas 85 suņu šķirnes, t. sk. labradori, bernardīnieši, retrīveri, ņūfaundlendieši un pat foksterjeri. Te jānoskaidro, vai tā ir kaut kāda dezinformācija, vai arī tie ir vēl vairāk nojūgušies, nekā man likās ;-)

Jēkabs
Jēkabs

Brauc uz Putlerlandi! Tur tukšdirsēji, ja izsitas pie Kremļa siles, labi dzīvojot

real warfare
real warfare

Man sile nav nepieciešama. Runājot par braukšanu…. Šeit parādos tikai vasaras mēnešos. Patlaban esmu Vjetnamā, makšķerēju, peldos un vakaros spēlēju bi.jardu ar vietējiem frančiem. Un nodarbojos ar tukšdiršanu, protams ;-)

real warfare
real warfare

Ja nu gribas papļāpāt, vakaros mani var sastapt restorānā LA PLAGE, tas atrodas AN BANG BEACH, HOI AN, VIETNAM. Atrast viegli – no Hojanas tilta var ar vaļējo elektrobusu aizlaist līdz tai An Bang, un tur no centrālā plača laikam ceturtais krogs pa labi, tas ir, uz upes pusi. ;-)

Andris Lagzdiņš
Andris Lagzdiņš

Ja man tāds zaglēns parādīsies “pa acēm”, es to sūdu .
Pretīg ka tād kroplēn i šaj balsē.

WTF
WTF

Vai tu varētu to izteikt saprotamā valodā, padomiet?

Jezups
Jezups

Vai mācības nebūs par uzbrukumu Krievijai , pēc Vācijas plāniem ?