Baltijas valstu aizsardzība maksās dārgi

Baltijas valstis

Turpmākajos gados Baltijas valstu aizsardzība maksās dārgi un tām būs nepieciešams apjomīgs NATO sabiedroto atbalsts, trešdien Valsts kancelejas organizētajā diskusijā “Latvijas 20 gadi NATO un ES” uzsvēra Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks.

Rostoks norādīja, ka Krievija tuvākajos gados būs nopietns apdraudējums, tāpēc Baltijas valstīm būs aktīvi jāizstāv savas intereses starptautiskajā mērogā, jāstrādā un jākomunicē ar sabiedrotajiem, lai izskaidrotu savu īpašo situāciju. “Mums būs daudzas cīņas priekšā. Baltijas valstu aizsardzība maksās dārgi, un nevarēsim vieni paši to izdarīt,” izteicās Rostoks.

Pat ja aizsardzībai valstis novirzīs 3% no iekšzemes kopprodukta un un vēl lielāku daļu sabiedrības iesaistīs valsts aizsardzībā, ar to varētu būt par maz.

Iespējams, būs vajadzīga vēl lielāka sabiedroto klātbūtne, kā arī finansiāls un materiāltehniskais ieguldījums.

Rostoks atgādināja, ka viena lieta ir iegādāties aizsardzības sistēmas pašiem, bet otra ir NATO sabiedrotajiem izvietot pie mums savu bruņojumu uz laiku, attiecīgi šādi sargājot Baltijas drošību.

“Būs jāstrādā ļoti aktīvi uz priekšu, lai pārliecinātu sabiedrotos, ka Baltijas valstis nejūtas droši,” uzsvēra Rostoks

un piebilda, ka pēdējos gados šajā jomā ir bijuši panākumi, piemēram, Latvijā izvietotā NATO Kaujas grupa pārtaps par brigādi.

Eksperts norādīja, ka NATO kontekstā Latvija ir labs sabiedrotais un nav vēlējusies būt tikai patērētājs, bet tā vietā ir vairojusi drošību, piedaloties starptautiskajās operācijās, kā arī ir pierādījusi, ka uz Latvijas karavīriem var paļauties.

No Sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Seniors
Seniors

Dabiski, ka tik šaurai zemes strēmelei bez atkāpšanās dziļuma aizsardzība jebkur maksā dārgi. Tāpēc vienkārši ir jāstrādā pie tā, lai iebrukumu vienkārši būtu par dārgu realizēt.

virgo
virgo

Vai kāds domā, ka brīvība neko nemaksā?

zilzaļais kurss
zilzaļais kurss

Grūti ko iebilst- drošība maksā. Un par to daudz noietnak ja’domā un galveinais – arī jadara. Nevajag lieki te vientiešu galviņas jaus ar dzimuma orientešanos, sieviešu un lopiņu tiesībām Vai zeltmatīšu valdiba ar visiem dzīves pabērniem no Pro un zilzemnieku salašņām ir spējīgiuz kaut ko tādu- tas labs jautājums