Baltijas valstīs šonedēļ izvietos ASV tankus

Baltijas valstis

ASV šonedēļ nosūtīs tankus uz Baltijas valstīm. Tā būs lielākā šāda veida bruņojuma izvietošana kopš Aukstā kara laika, vēsta laikraksts The Wall Street Journal.

Tanku dislocēšanas mērķis ir apliecināt Savienoto Valstu sabiedrotajiem Eiropā, ka Vašingtona joprojām ir apņēmības pilna gādāt par sabiedroto aizsardzību. Pēc kopīgām ASV un Polijas mācībām Polijas ziemeļos vairāki kaujas tanki “M1A2 Abrams” tiks nogādāti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tur tie atradīsies līdz NATO starptautiskā bataljona darbības sākumam pavasarī.

Mācības Polijā bija ieplānotas jau pirms novembrī ASV prezidenta amatā tika ievēlēts Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps. Kopš Trampa ievēlēšanas un stāšanās amatā pirms nepilnām divām nedēļām sabiedroto amatpersonas privātās sarunās ir paudušas bažas par ASV valdības politiku attiecībā uz NATO un par to, vai jaunā prezidenta administrācija atbalstīs tanku izvietošanu Baltijas valstīs.

ASV karavīru un bruņojuma izvietošana Eiropā apliecina, ka NATO lielvaras atbalsta savus sabiedrotos alianses austrumos, laikrakstam teicis domnīcas “European Leadership Network” vadītājs Adams Tomsons, kurš agrāk bija Lielbritānijas vēstnieks NATO.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
reņģēdājs
reņģēdājs

Ja izrādes 1.cēlienā pie sienas ir bise, tad trešajā tā šaus!