Baltijas valstis nav spējīgas aizstāvēties, uzskatot Putins

Baltijas valstis nav spējīgas aizstāvēties

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili ir pārliecināts, ka lielākos draudus Ukrainai un lielai daļai Austrumeiropas, tostarp Baltijas valstīm, rada Krievijas prezidents Vladimirs Putins, vēstīja britu laikraksts The Independent.

Putins neciena valstu robežas, un viņš iespiedīsies jebkur,” Saakašvili teicis intervijā “The Independent”, kas ir viena no viņa pirmajām sarunām ar Rietumu plašsaziņas līdzekļiem kopš maija beigās Ukrainas prezidents Petro Porošenko iecēla viņu par Odesas apgabala gubernatoru. Dienu pirms iecelšanas jaunajā amatā Saakašvili brīvprātīgi atteicās no Gruzijas pilsonības un pieņēma Ukrainas pilsonību.

“Es 2008.gadā paredzēju, ka Ukraina būs nākamā, un Baltijas valstis būs nākamās,» viņš teica. “The Independent” norādīja, ka Saakašvili ir paudis pārliecību, ka viņa priekšnojauta tolaik nozīmē, ka cilvēkiem vajadzētu pievērst uzmanību tam, ko viņš domā tagad.

“Nav iespējams, ka nākamais mērķis, uz kuru viņi dosies, nebūs Baltijas valstis. Nav iespējams, ka viņi atkal nedosies uz Gruziju vai Azerbaidžānu. Putins ir apsēsts ar ideju par NATO pārbaudīšanu – tas kļuva skaidrs manās ilgajās sarunās ar viņu,” Saakašvili norādīja.

“Putins pateica trīs galvenās lietas. Pirmā, viņš padarīs Gruziju līdzīgu Ziemeļkiprai. Otrais bija, ka Ukraina nav valsts, bet ir teritorija. Un trešā lieta bija tas, ka Baltijas valstis nav spējīgas aizstāvēties. Viņš pateica šīs lietas vēl tad, kad mēs sarunājāmies,” klāstīja bijušais Gruzijas prezidents.

Saakašvili teica, ka nebaidās no viņam personīgi izteiktiem draudiem. “Esmu vienīgais cilvēks, kuru Putins ir draudējis nogalināt, bet kurš joprojām staigā,” sacīja Odesas apgabala gubernators, kurš interviju sniedza angļu valodā. Tomēr viņš pauda pārliecību, ka Latvijai, Lietuvai un Igaunijai “ir steidzami jāpalielina savas aizsardzības spējas”.

“Putins jautāja, vai Lietuvas [iepriekšējais] prezidents [Valds] Adamkus patiešām uzskata, ka divas vai trīs metāllūžņu lidmašīnas no NATO var viņu aizsargāt,” atklāja Saakašvili. “Mēs smejamies par šo aprīkojumu. Vai viņš tiešām domā, ka NATO cīnīsies par baltiešiem?” viņam kādā vairākus gadus senā sarunā retoriski jautājis Putins.

Lai gan abu valstu prezidentu – Saakašvili un Putina – attiecības sākotnēji bija labas pēc tam, kad Saakašvili kļuva par Gruzijas līderi pēc tā dēvētās Rožu revolūcijas 2003.gadā, abu attiecības drīz vien saasinājās.

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar