Baltijas jūrā iepeld pasaulē lielākā atomzemūdene – krievu “Dmitriy Donskoy”

atomzemūdene

Somu līča krastos, Kronštates jūras spēku bāzē netālu no Sanktpēterburgas iepeldējusi Krievijas kara spēku lepnums – pasaulē lielākā atomzemūdene “Dmitry Donskoy”.

Svētdien apmēram 100 kuģu piedalīsies Krievijas militāro spēku parādē, kuru pagodinās arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Milzīgajam peldlīdzeklim virzoties uz bāzi, desmitiem cilvēku ar skatienu pavadīja iespaidīgo zemūdeni, kas ir šobrīd pasaulē lielākā aktīvā darbībā esošā zemūdene. “Dmitrij Donskoj” ir kodolreaktoru un kodolraķešu bruņojuma spēja. Zemūdene ir gandrīz 180 metru gara, vēsta jauns.lv.

Maija beigās, kad valstīm ap Baltiju kļuva zināms par gaidāmo parādi, gan Igaunijas, gan Somijas, gan Zviedrijas mediji pauda bažas par “Dmitrij Donskoj” atrašanos Baltijas jūrā Somu līcī, jo zemūdene neesot piemērota kuģošanai pa tik sekliem ūdeņiem.

Somu medijs “Inosmi” vēstīja, ka tik milzīgas atomzemūdenes peldēšana Somu līcī esot pielīdzināma “zilonim trauku veikalā”. Taču, tā kā lielāko daļu ceļojuma laika zemūdene atradīsies virs ūdens, tā būs redzama tūristiem un varētu sagādāt spēcīgus iespaidus.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar